Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Bezpieczna i rozwijająca się firma: ekspercki e-book o windykacji

22 września 2021

W Polsce nieprzerwanie rośnie liczba dłużników – zarówno wśród konsumentów, jak i przedsiębiorstw. Wiele firm dotkniętych skutkami obostrzeń z powodu COVID-19 często walczy o utrzymanie płynności finansowej. Największe problemy ze spłatami zobowiązań mają jednoosobowe firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa. Specyfika funkcjonowania oraz powtarzające się niedotrzymywanie przez kontrahentów terminów płatności zmusza ich do zaciągania kredytów czy innych form pożyczek na spłatę podstawowych zobowiązań. W dużej mierze powodem takiej sytuacji są wielomiesięczne opóźnienia w zapłatach wystawionych faktur i nieefektywne działania ściągające długi.

Sposobem na wsparcie w tej niewątpliwie trudnej sytuacji jest m.in. windykacja online, która pozwala oszczędzić czas, odzyskać należne środki i usprawnić podejmowane działania. Wolters Kluwer Polska wraz z Vindicat – partnerem platformy LEX Hub – przygotował publikację, w której przyglądamy się zadłużeniu polskich firm w czasie pandemii.

Z bezpłatnego e-booka dowiesz się:

Jakie branże aktualnie mierzą się ze szczególnie dużymi trudnościami finansowymi?
Które sektory rynku w ostatnich 24 miesiącach najczęściej korzystały z procesów restrukturyzacyjnych czy upadłościowych?
Co zrobić, aby zabezpieczyć się przed transakcją, która może wpłynąć na stabilność finansową przedsiębiorstwa?

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z e-bookiem „Raport zadłużenia polskich firm w okresie pandemii 2020-2021. Jak bezpiecznie i skutecznie windykować należności?”. W publikacji eksperci Bogusław Bieda oraz Mateusz Jakóbiak przedstawiają najnowsze dane dotyczące toczących się procesów restrukturyzacyjnych i upadłościowych w Polsce. Autorzy omawiają ponadto najważniejsze narzędzia, które pozwalają przedsiębiorcom walczyć o odzyskanie należnych im pieniędzy. Pobierz teraz >>

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.