Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Doręczenia elektroniczne w postępowaniu egzekucyjnym. Co się zmieni?

09 lipca 2021

Już od 3 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące doręczania pism za pośrednictwem portalu informacyjnego w czasie epidemii COVID 19. W październiku 2021 r. wejdą w życie przepisy dotyczące doręczeń elektronicznych. Jak zmiany odbijają się na pracy komornika?

Zmiany mają to do siebie, że powodują niepewność. Często kontrowersję. Na pewno zmiany w zakresie doręczania pism procesowych, jak i doręczenia elektroniczne będą rewolucją w życiu komornika. Dlatego też by uporządkować dotychczasową wiedzę, jak i zmiany, jakie czekają komorników zapraszamy na szkolenie!

Szkolenie online

W trakcie szkolenia Doręczenie pism procesowych za pośrednictwem komornika oraz doręczenia elektroniczne w postępowaniu egzekucyjnym omówione zostaną przez Marcina Świtkowskiego najważniejsze zagadnienia dotyczące doręczania pism procesowych przez komorników. Prowadzący skomentuje obowiązujące w tym zakresie przepisy ze szczególnym uwzględnieniem ich praktycznych aspektów. Przestawione zostaną również nowe reguły dotyczące doręczeń elektronicznych w postępowaniu cywilnym ze wskazaniem ich potencjalnego wpływu i możliwości, jakie one dają w egzekucji sądowej. Wskazane zostaną również daty wejścia w życie ww. przepisów oraz czynności dostosowawcze, które muszą zrealizować komornicy sądowi i strony postępowania, aby móc korzystać z systemu doręczeń elektronicznych.

Termin szkolenia: 8 lipca 2021 r. o godz. 12:00

Program:

  1. Praktyczne aspekty doręczeń pism procesowych przez komorników (w tym skutki i koszty czynności komorników).
  2. Reguły dotyczące doręczeń elektronicznych w postępowaniu egzekucyjnym.
  3. Czynności dostosowawcze umożliwiające korzystanie z systemu doręczeń elektronicznych.
  4. Wejście w życie przepisów o doręczeniach elektronicznych – poszczególne etapy oraz możliwe rezultaty wdrożenia tych norm.

Zapisz się już dzisiaj!

Nowe zasady obsadzania stanowiska dyrektora szkoły w okresie epidemii
Katarzyna Baczyńska

product manager Lex Windykacje

Więcej na ten temat dowiesz się w 7 dniowym dostępie testowym w LEX Windykacje!
Czytaj m.in.:
Masz dostęp do LEX-a? Zaloguj się
Nie masz dostępu do LEX-a? Zamów dostęp testowy