Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Od Aplikanta do Mecenasa... czyli dobre praktyki przygotowywania pism procesowych i start na rynku usług prawnych

18 lutego 2020

6 lutego 2020 r. Wolters Kluwer Polska uruchomiło specjalny cykl webinariów dotyczący dobrych praktyk przygotowywania pism procesowych z czterech dziedzin prawa stanowiących przedmiot egzaminu zawodowego. Ponadto, 9 marca odbędzie się wywiad dotyczący marketingu usług prawnych. Na webinaria zapraszamy nie tylko aplikantów, ale również wszystkich praktyków prawa, których z pewnością zainteresuje poruszana problematyka.

Dotychczasowe prelekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony aplikantów i innych osób przygotowujących się do uzyskania wymarzonego tytułu zawodowego. Do tej pory szkolenia on-line poprowadzili  adw. dr Maciej Kiełbowski z prawa administracyjnego oraz adw. dr Aleksandra Cempura z prawa gospodarczego, autorka m. in. publikacji "Metodyka sporządzania umów gospodarczych". 

Zapraszamy na kolejne webinaria, które tym razem poprowadzą sędziowie:

 

Dobre praktyki przygotowywania pism procesowych z prawa cywilnego

27 lutego 2020 r. o godz. 11:00 

Prelegent: Aneta Łazarska -  wieloletni sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, specjalizujący się w dziedzinie postępowania cywilnego, prawa konstytucyjnego oraz prawa gospodarczego; doktor nauk prawnych; adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie; w latach 2010-2011 pełniła obowiązki asystenta Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Dąbrowskiego; autorka monografii poświęconych zagadnieniom procesu cywilnego, współautorka komentarza do Prawa o ustroju sądów powszechnych; autorka artykułów o tematyce sądowo-ustrojowej publikowanych na łamach "Rzeczpospolitej".

 

Dobre praktyki przygotowywania pism procesowych z prawa karnego

  • 5 marca 2020 r. o godz. 14:00 

Prelegent: Anna Wielgolewska sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie; praktyk i teoretyk w dziedzinie postępowania karnego, współautorka publikacji "Akta karne dla aplikantów" wydanej przez Wolters Kluwer Polska. 

 

Wywiad dotyczący startu na konkurencyjnym rynku usług prawnych

  • 9 marca 2020 r. o godz. 14:00       

Zapraszamy na specjalny wywiad dotyczący startu na konkurencyjnym rynku usług prawnych. Nasz gość, radca prawny Łukasz Mróz z sukcesami łączy praktykę prawną z działalnością szkoleniową i budowaniem własnej marki w mediach społecznościowych. Tak interesujący rozmówca z pewnością zainspiruje młodych prawników do podjęcia konkretnych działań w kierunku wyróżnienia świadczonych usług prawnych na rynku.

Gość redakcji LEX.pl: Łukasz Mróz - radca prawny, zajmujący się głównie problematyką prawa budowlanego, autor cyklu szkoleniowego "Akademia Kontraktów Budowlanych" oraz marki "Prawnik na budowie". 

Na webinaria można zapisać się TUTAJ , natomiast nagrania ze szkoleń będą dostępne w nowej ofercie dla aplikantówLEX Aplikant Premium oraz we wszystkich wersjach LEX Kancelaria Prawna. 

 

Serdecznie zachęcam do udziału w szkoleniach!

 

Hanna Kolenkiewicz

Product Manager LEX Aplikant

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.