Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Dochodowa ekologia w gminie - BEZPŁATNY WEBINAR

14 września 2021

Gminy coraz częściej podejmują kroki, które mają prowadzić do poprawy stanu środowiska na ich terenie. Jakie proekologiczne działania mogą realizować, aby spełnić ten cel, a równocześnie zyskać korzyści dla siebie? O tym dowiedzą się Państwo w czasie bezpłatnego webinaru.

Ustawodawca na bieżąco wprowadza przepisy prawne, które mają ułatwiać podejmowanie proekologicznych działań. Ich realizacja w praktyce rodzi jednak wątpliwości. Jak prawidłowo ustanowić strefę czystego transportu? Czy każdy kompostownik stanowi podstawę do zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami? Jakich formalności muszą dopełnić mieszkańcy chcący magazynować wodę deszczową? Czy woda deszczowa to ściek? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące proekologicznych działań, które mogą zostać podjęte przez gminy, zostaną udzielone w czasie otwartego szkolenia online.

Dochodowa ekologia w gminie - bezpłatny webinar (h2- nagłówek 2)

Zapraszam na bezpłatne szkolenie online pt. "Dochodowa ekologia w gminie", które odbędzie się w dniu 23 września 2021 r. o godz. 10.00.

Plan szkolenia:

  1. Proekologiczne postanowienia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
  2. Strefy czystego transportu
  3. Możliwości finansowania przez gminy zbierania wody deszczowej przez mieszkańców
  4. Zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z uwagi na kompostowanie odpadów
  5. Działania wobec mieszkańców niestosujących się do ekologicznych działań gminy

Szkolenie poprowadzi Pani Martyna Sługocka - doktor nauk prawnych; prawnik w kancelarii GWW; wykładowca na studiach podyplomowych na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim; ekspert LEX Budownictwo i LEX Ochrona Środowiska. Pani Sługocka posiada wieloletnie doświadczenie w organie administracji architektoniczno-budowlanej drugiej instancji oraz organie nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego. Prelegentka prowadzi szkolenia z zakresu prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska i postępowania administracyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego, jest autorką ponad 100 publikacji z zakresu prawa administracyjnego.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR JUŻ DZIŚ KLIKAJĄC TUTAJ

Dochodowa ekologia w gminie - BEZPŁATNY WEBINAR
Aleksandra Kwaśniewska

product manager LEX Ochrona Środowiska

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.