Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Elektroniczne licytacje komornicze nieruchomości i ruchomości - szkolenie online

07 czerwca 2021

E-licytacje komornicze z nieruchomości już wkrótce staną się faktem! Chcesz wiedzieć więcej o elektronicznych licytacjach z ruchomości i nieruchomości w sądowym postępowaniu egzekucyjnym? Zapisz się na szkolenie!

Projekt ustawy wprowadzający do obrotu prawnego e-licytacje z nieruchomości jest na ostatniej prostej i czeka na podpis Prezydenta. Zgodnie z zapisami ustawy przepisy o elektronicznych licytacjach z nieruchomości mają 3 miesięczne vacatio legis. Wniosek jest jeden - po wakacjach komornicy będą mogli korzystać już z nowych rozwiązań. O nowym rozwiązaniu można również przeczytać w komentarzu praktycznym E-licytacje nieruchomości.

Szkolenie z e-licytacji komorniczych

Już 17 czerwca 2021 r. o godz. 12:00 odbędzie się szkolenie Elektroniczne licytacje nieruchomości i ruchomości w sądowym postępowaniu egzekucyjnym na które serdecznie zapraszamy. W trakcie szkolenia prelegent Marcin Świtkowski opowie o prawnych i technicznych aspektach prowadzenia elektronicznych licytacji przez komorników.

Będą omówione przepisy już obowiązujące, dotyczące sprzedaży ruchomości w drodze licytacji elektronicznej. Obszerna część webinarium będzie poświęcona projektowanym przepisom, które już wkrótce umożliwią prowadzenie przez komorników elektronicznej licytacji nieruchomości. Autor zwróci uwagę na wady i zalety ww. przepisów oraz praktyczne aspekty ich stosowania w postępowaniu egzekucyjnym.

Program szkolenia:

  1. Warunki zastosowania przepisów o elektronicznych licytacjach komorniczych.
  2. Tryb wszczęcia i prowadzenia elektronicznych licytacji komorniczych (w podziale na licytacje ruchomości i nieruchomości).
  3. System teleinformatyczny obsługujący licytacje elektroniczne.
  4. Zalety i wady licytacji elektronicznych.

Zapisz się już dziś!

Nowe zasady obsadzania stanowiska dyrektora szkoły w okresie epidemii
Katarzyna Baczyńska

product manager Lex Windykacje

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.