Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Bezpieczeństwo plików w dobie epidemii Koronawirusa – Twoja chmura LEX Cloud

01 kwietnia 2020

W dobie rozprzestrzeniającej się choroby COVID-19, napływ informacji i nowych zmian w zakresie ustawodawczym powoduje tworzenie masowej ilości dokumentacji elektronicznej. Stałe monitorowanie zmian i dostęp do bieżącego orzecznictwa dostępne jest dzięki LEX i powiadomieniom, Alertom. Wykonując swoją pracę z domu tworzymy nowe dokumenty, pliki, które bezpiecznie może przechować i udostępnić za pomocą LEX Cloud.


Bezpieczeństwo plików w dobie epidemii Koronawirusa – Twoja chmura LEX Cloud


Do czego służy LEX Cloud?

LEX Cloud pozwala stworzyć własny zbiór materiałów potrzebnych w codziennej pracy. W naszej przestrzeni magazynowej można utworzyć drzewo katalogów, do którego możliwe jest ładowanie plików, obiektów własnych oraz tych dostępnych w SIP LEX. Kluczową funkcjonalnością jest możliwość udostępniania katalogów wraz z ich zawartością każdemu użytkownikowi, który posiada licencję LEX Cloud, wskazując jego adres e-mail.


Jakie dokumenty, pliki mogę przechowywać i umieszczać w LEX Cloud?

Do LEX Cloud można wejść z lewego panelu Ekranu powitalnego. W pasku Menu dostępny jest zielony przycisk plusa, za pomocą którego można dodać do aktówki nowe elementy:

  • katalogi
  • notatki
  • linki
  • pliki

Bezpieczeństwo plików w dobie epidemii Koronawirusa – Twoja chmura LEX Cloud – fot. 1

 

Każdy dokument umieszczony w LEX możemy również dodać do swojej przestrzeni plikowej za pomocą ikony Dodaj do aktówki. Użytkownik ma możliwość zapisywania swoich list wynikowych, które tworzy podczas wyszukiwania oraz filtrów naniesionych w tym procesie. Więcej informacji tutaj

Akty, które obecnie polecamy do obserwacji:

Specustawa dotycząca COVID-19 - https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/szczegolne-rozwiazania-zwiazane-z-zapobieganiem-przeciwdzialaniem-i-18966440


Jak dzielić się najnowszą wiedzą przez współdzielone katalogi w LEX CLoud?

Udostępnianie katalogów w usłudze LEX Cloud, to funkcjonalność pozwalająca na nadawanie dostępu do katalogów innym użytkownikom LEX. Dzięki temu rozwiązaniu Użytkownicy mogą zarządzać dostępem do wybranych katalogów w Aktówce poprzez wskazanie innych użytkowników i nadanie im odpowiednich uprawnień. Przykładem może być katalog o nazwie KORONAWIRUS, w którym umieścić można akty prawne i dokumenty powiązane ze stanem epidemii. Być może warto rozważyć stworzenie w tym obszarze drzewa katalogów, w którym utworzymy podkatalogi.

 

Bezpieczeństwo plików w dobie epidemii Koronawirusa – Twoja chmura LEX Cloud – fot. 2

 

Więcej o LEX Cloud tutaj>>

 

Bezpieczeństwo plików w dobie epidemii Koronawirusa – Twoja chmura LEX Cloud – fot. 3
Karolina Bembnista

Product Manager LEX Office

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.