Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

VIII Kongres Edukacja i Rozwój - zapraszamy!

14 października 2021

1000x500_9a

Trwają zapisy na VIII edycję Kongresu Edukacja i Rozwój, która odbędzie się 20–21 października 2021 r. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej” i „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły” oraz serwisu LEX Prawo Oświatowe.

Kongres jest skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych, pracowników wyższych uczelni oraz samorządowców zainteresowanych problemami oświaty. Jego celem jest integracja środowiska wokół zagadnień związanych z rozwojem edukacji i wyzwaniami, jakie przed nią stoją.

Prawo i zarządzanie w oświacie w czasach niepewności

– Pandemia koronawirusa spowodowała, że mogliśmy przekonać się o tym, jak ważne są umiejętności szybkiego reagowania na pojawiające się problemy i radzenia sobie z nimi oraz kompetencje liderskie, które wspierają dobre funkcjonowanie społeczności szkolnej w zmieniających się warunkach. Nowy rok szkolny również będzie pełen wyzwań, nie tylko logistycznych i organizacyjnych, lecz także tych związanych przede wszystkim z kwestiami przywódczymi i wychowawczymi. O tym, jak sprostać tym wyzwaniom oraz jakie wnioski wypływają z ostatnich doświadczeń, będziemy rozmawiać podczas dwóch dni obrad – mówi Malgorzata Pomianowska, dyrektor programowa Kongresu Edukacja i Rozwój. 

W trakcie wykładów, warsztatów i konsultacji poruszać będziemy najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem oświaty w czasach dużej zmienności i niepewności. Skoncentrujemy się na aspektach prawnych, etycznych, zarządczych, przywódczych, pedagogicznych oraz psychologicznych. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystać w edukacji przyspieszenie transformacji cyfrowej, którego byliśmy świadkami w ostatnim czasie. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki, inspirujące pomysły, ciekawe rozwiązania organizacyjne, metodyczne i technologiczne.  

– VIII już Kongres Edukacja i Rozwój kontynuuje główne założenie jego powstania –  integrację różnych środowisk edukacyjnych wokół zagadnień związanych z rozwojem i wspieraniem kadr kierowniczych i nauczycielskich w  ich zadaniach oraz w kreowaniu nowoczesnych, najbardziej wartościowych rozwiązań – podkreśla Elżbieta Piotrowska-Albin, inicjatorka Kongresu, Pełnomocnik Zarządu Wolters Kluwer Polska ds. Rozwoju Edukacji i dodaje – Dyrektorzy piszą do nas, że brakuje im spotkań, rozmów, bliskości z nami, bezpośrednich kontaktów z zapraszanymi przez nas ekspertami. Brakuje im tej niepowtarzalnej atmosfery Kongresów i wcześniejszych spotkań. Z dyrektorami szkół spotykamy się bowiem już od 22 lat, aby wspólnie przepracowywać problemy zarządcze, wyjaśniać zagadnienia prawne, pokazywać światowe kierunki zmian w edukacji, dzielić się doświadczeniami. Wszyscy oczekujemy, że w końcu obostrzenia związane z pandemia się skończą. Ale jest wysoce prawdopodobne, że nie stanie się to w tym roku. Na naszych oczach zmienia się nasz świat. Przyspieszyły procesy powszechnej informatyzacji i edukacja musi brać to pod uwagę. Musi sobie również poradzić z ogromnymi problemami psychologicznymi, organizacyjnymi i kompetencyjnymi. Na to nakładają się bieżące problemy wynikające z polityki edukacyjnej państwa, zmian w prawie. Na VIII Kongresie Edukacja i Rozwój, postaramy się przynajmniej w części odpowiedzieć na nurtujące pytania, bo czas nie stoi w miejscu i nikt nie zwalnia nas z dbałości o jakość edukacji dzieci i młodzieży

Kongres będzie również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz zadawania pytań ekspertom.

Wydarzenia towarzyszące:

  • XXIII Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli
  • VII Konferencja Edukacja w Samorządach
  • Blok warsztatowy „Dobre Praktyki w Edukacji”
  • Dyżury eksperckie
  • Rozstrzygnięcie konkursu Super Dyrektor Szkoły i Super Dyrektor Przedszkola

Więcej informacji o Kongresie znajduje się na stronie www.kongres-edukacja.pl

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.