Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

3 sposoby na to, jak przygotować się na kolokwium na aplikacji

14 września 2021

Kolokwia ustne na każdym roku aplikacji, zarówno adwokackiej jak i radcowskiej, są niezwykle obszerne w treści, które należy przyswoić. Ogrom materiału, obowiązki zawodowe i stres - w jaki sposób przejść przez jedne z najcięższych chwil w życiu aplikanta?

Sprawdzanie wiedzy na wszystkich etapach edukacji, również tych po zakończeniu studiów, nigdy nie jest przyjemne. Zawsze pojawiają się wątpliwości co do stanu przygotowań przed odpowiedzią, a stres, chociaż może być naszym sprzymierzeńcem, często staje się największym wrogiem. Czasem jednak wystarczy kilka podpowiedzi, by na kolokwium spojrzeć z innej perspektywy.

1. Mapy myśli, grafy, wykresy

Przedstawione graficznie, krok po kroku, rozwiązania wraz z krótkim objaśnieniem tego, na co należy zwrócić uwagę - to coś, o czym marzy każdy wzrokowiec i nie tylko. Prostota oraz minimalizm z pewnością pomogą w zapamiętaniu wyliczonych w kodeksach i ustawach wyjątkach czy konkretnych przypadkach.

Zobrazowane w taki sposób odpowiedzi na pytania sprawdzą się świetnie również podczas powtórek!

Normatywne porozumienia zbiorowe. Pytania i odpowiedzi na kolokwium z prawa pracy.

2. Notatki i uwagi

Krótkie spostrzeżenia, planowane nowelizacje, zmiany czy wyjątki. Warto skrótowo zapisywać to, co akurat czytamy tak, by nic nie umknęło uwadze w późniejszym czasie. Notatki online to jedno z najwygodniejszych rozwiązań, które może nie tylko przypominać o drobiazgach, ale także systematyzować uzyskaną już wiedzę.

Tworzenie notatek w LEX. Skrypt dla aplikantów z prawa pracy.

3. Skrypt odpowiedzi? Tylko z zaufanego źródła!

Praktyka i teoria to najbardziej zgrana i dobrana para (nawet jeśli czasem spór w doktrynie nieco ich ze sobą skłóci). Nauka ze źródła teoretycznego pisanego przez wieloletniego praktyka stanowi przekrojowe spektrum tego, czego potrzebujemy podczas każdego egzaminu.

Skrypt dla aplikantów z prawa pracy stworzony został tak, by zagadnienia omówione były w sposób kompleksowy i przystępny: pozwoli to przygotować się na wszystko, co może przynieść kolokwium. Odwołania autorek do poglądów prezentowanych w orzecznictwie Sądu Najwyższego, a także do własnych doświadczeń nabytych w czasie praktykowania szeroko pojętego prawa pracy to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Skrypt z odpowiedziami na kolokwium z prawa pracy znajdziesz w LEX Aplikant Premium.

3 sposoby na to, jak przygotować się na kolokwium na aplikacji – fot. 2
Małgorzata Milewicz

product manager LEX Aplikant

Więcej na ten temat znajdziesz w dostępie testowym LEX!
Polecamy m.in.:
Masz dostęp do LEX-a? Zaloguj się
Nie masz dostępu do LEX-a? Zamów dostęp testowy