Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

3 sposoby jak napisać dobrą pracę dyplomową

26 lutego 2021

Pisanie pracy zaliczeniowej: magisterskiej, licencjackiej i semestralnej zbliża się wielkimi krokami, a epidemiologiczne obostrzenia nie ułatwiają studentom zadania. W jaki sposób napisać dobrą pracę pisemną w takich warunkach?

Ograniczenie funkcjonowania bibliotek, utrudniony kontakt z promotorem i brak pewności czy wybrane źródła są wystarczające do przygotowania pracy dyplomowej to tylko niektóre z problemów, z jakimi zmagają się studenci ostatnich lat studiów. W jaki sposób napisać dobrą pracę dyplomową w dobie pandemii?

1. Zaprzyjaźnij się z dostępnymi bazami danych

W internecie istnieje wiele prawniczych baz danych, które mogą zrekompensować brak możliwości skorzystania z tradycyjnej biblioteki. Właściwe źródło to gwarancja powodzenia oraz sposób uniknięcia nieprzyjemnych rozmów z promotorem na temat niesprawdzonych materiałów.

E-zasoby to świetne narzędzie merytoryczne do stworzenia pracy dyplomowej. Pytanie brzmi: jak z nich korzystać i nie tracić czasu na bezowocne szukanie nie tego, czego potrzebujesz?

2. Pamiętaj o edytorskich zasadach tworzenia tekstów naukowych

Struktura tekstu, śródtytuły, cytowania, interpunkcja i ortografia. Dodatkowo zasady zapisywania liczb, uwzględniania statystyk, tworzenie tabel i rysunków, a w końcu ukoronowanie pracy - bibliografia. Jak się w tym nie pogubić?

Pamiętaj, że podstawowe zasady tworzenia tekstów nie są aż tak skomplikowane, jak się wydaje. Ważne jest jednak, aby uzyskać tę wiedzę od doświadczonej osoby

3. Nie bój się pytać!

Już 1 marca dr Paweł Czarnecki z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie o tym jak przygotować pracę dyplomową w pandemii i skutecznie korzystać z zasobów internetowych. Przedstawione zostaną także ogólne zasady pisania tekstów naukowych oraz praktyczne wskazówki i rady, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas niezbędny do przygotowania pracy.

Na bezpłatnym webinarium będziesz miał też okazję do zadawania pytań! Zapisz się na szkolenie!

3 sposoby jak napisać dobrą pracę dyplomową
Małgorzata Milewicz

product manager LEX Akademia

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.