Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Rodzaje i znaczenie e-umów - najnowszy artykuł na LEX Hub

13 września 2022

Zapraszamy do lektury nowego artykułu z cyklu „LegalTech Trends". Autorem tekstu „Rodzaje e-umów: „celofanowe", przeglądarkowe oraz umowy przyszłości przekazywane umysłem" jest prawnik i doradca restrukturyzacyjny Michał Burek.

„Obecnie rozwijane są koncepcje umów, które są pisane językiem programowania i wcale nie muszą być rozumiane przez człowieka. To, czy stanowią one jeszcze umowę w rozumieniu prawnym, jest przedmiotem trwającej dyskusji, która sięga samej istoty i natury prawa" - pisze Michał Burek.

W artykule ekspert wyjaśnia, czym są tzw. umowy celofanowe oraz do czego służą embedded contracts. Opisuje również, jakie obecnie trendy oraz rodzaje e-umów „królują" w Internecie. „Zwrócę uwagę na zmieniający się świat i styl przekazywanych informacji. Coraz więcej informacji dociera za pomocą obrazu (ruchomego lub nieruchomego). Rosnący obecnie na sile ruch legal design, którego celem jest odpowiednia komunikacja prawa, często stawia na przekaz obrazkowy" - tłumaczy autor.

Artykuł powstał specjalnie dla platformy LEX Hub.

Autor tekstu:

Michał Burek, LL.M. - prawnik i doradca restrukturyzacyjny, specjalizujący się w prawie handlowym i restrukturyzacyjnym oraz w wykorzystaniu nowych technologii w prawie; współzałożyciel Pactt - narzędzia do zarządzania cyklem życiowym umów, dostępnego na platformie LEX Hub.

Przeczytaj cały artykuł Link do arykułu
Rodzaje i znaczenie e-umów - najnowszy artykuł na LEX Hub
WOJMI

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.