Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Już 14 czerwca ekspert wyjaśni Ci nowe zasady udostępniania dokumentacji medycznej

29 maja 2019

Kwiecień i maj przyniosły nam małą rewolucję w zakresie zasad udostępniania dokumentacji medycznej. Wszelkie wątpliwości wyjaśni nasz ekspert, który poprowadzi szkolenie.

Ostatnie zmiany dotyczą m.in.

  • rozszerzenia katalogu osób uprawnionych do uzyskania danych medycznych zmarłego pacjenta,
  • czy wprowadzenia bezpłatnego pierwszego udostępniania kopii dokumentacji medycznej.

Każda modyfikacja przepisów dotyczących obsługi dokumentacji medycznej wiążę się jednak z wątpliwościami dotyczącymi ich stosowania.Nie inaczej było w tym przypadku. Nieprecyzyjność nowych regulacji (w szczególności odnoszących się do opłat za udostępnienie dokumentacji) rodzi bowiem szereg pytań dotyczących m.in. ustalenia czy bezpłatne udostępnienie dokumentacji przysługuje poza samym pacjentem i jego przedstawicielem ustawowym, również osobie przez niego upoważnionej. Wątpliwości podmiotów leczniczych dotyczą również samego zakresu darmowego udostępnienia.

Poznaj ostatnie zmiany oraz najczęstsze wątpliwości dotyczące zasad udostępniania dokumentacji medycznej

Wspomniane wyżej zagadnienia są jednak tylko przykładowymi problemami z którymi mierzą się na co dzień podmioty zobligowane do udostępniania dokumentacji medycznej...

  • dopuszczalność przekazania danych o stanie zdrowia pacjenta na żądanie policji,
  • kwestia upoważnienia do odbioru recept,
  • dokumentowanie zaleceń i ordynacji lekarskich,
  • czy elektroniczna dokumentacja medyczna i kwestia jej podpisu,

to jedynie niewielki wycinek problemów, z którymi borykają się podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych.

Te, i inne wątpliwości będą jednak przedmiotem naszego specjalnego szkolenia on-line, które odbędzie się 14 czerwca o godz. 10.00. 

Poprowadzi je nasza specjalistka w zakresie prowadzenia i udostępnienia dokumentacji medycznej - radca prawny Agnieszka Sieńko. Jako wieloletni ekspert obsługujący na co dzień podmioty lecznicze, posiada kompleksową wiedzę z zakresu warunków dostępu do danych i informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Nasza ekspertka odpowie również na zadane w trakcie webinaru pytania uczestników dotyczące problemów związanych z dostępem do dokumentacji medycznej. Szkolenie dedykowane jest zarówno kadrze zarządzającej podmiotem leczniczym, jak również zainteresuje stykających się na co dzień z dokumentacją medyczną lekarzy, pielęgniarki czy fizjoterapeutów.

Nie przegap okazji i zapisz się na szkolenie już dziś!

Norbert Bonin

Product manager ochrona zdrowia

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i czytaj więcej na temat SZKOLENIA ON-LINE.

Zaloguj się

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.