Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Nowy wykaz punktowanych czasopism naukowych

17 lutego 2021

 

W 2021 roku po raz pierwszy zostanie przeprowadzona ewaluacja działalności naukowej na nowych zasadach. Zaktualizowany, rozszerzony wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych zawiera prawie 31,5 tysiąca tytułów. Na jakie pozycje powinni zwrócić uwagę prawnicy?

Dla kogo ewaluacja?

Ewaluacja na nowych zasadach jest obowiązkowa dla placówek zatrudniających co najmniej 12 pracowników prowadzących działalność naukową w danej dyscyplinie w ramach uczelni. Należy mieć na względzie, że w przypadku uczelni zawodowej, instytutu badawczego lub podmiotu prowadzącego głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły ewaluacja odbywa się na wniosek placówki.

Ocenie podlegają 4 wybrane prace każdego pracownika naukowego, jak również osiągnięcia osób kształcących się w szkołach doktorskich prowadzonych przez ewaluowany podmiot.

Czasopisma ważne dla prawników

Większość cennych czasopism, które po raz kolejny uzyskały najwyższą punktację na liście ministerialnej, znaleźć można niezmiennie w produkcie LEX Akademia:

Dostęp zawsze i wszędzie

Swobodny dostęp do powyższych punktowanych czasopism na telefonie, tablecie lub laptopie zapewni bezpłatna aplikacja Smarteca, pozwalająca na korzystanie z e-booków i e-czasopism w dowolnym momencie na każdym urządzeniu.

Więcej o Smartece znajdziesz w LINK

Nowy wykaz punktowanych czasopism naukowych
Małgorzata Milewicz

product manager LEX Akademia

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.