Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Wzór wniosku o wypłatę dodatku energetycznego - nowy obowiązek Rady Gminy

27 maja 2019

Gminy zaskoczone nowym obowiązkiem jaki został im nałożony ustawą sektorową naprędce zwołują sesje celem ogłoszenia uchwały w sprawie wzoru wniosku o dodatek energetyczny. Niektóre z Gmin przełożyły już do konsultacji nowy wzór uchwały. Jak wygląda taki wzór?

Wzór wniosku o wypłatę dodatku energetycznego - nowy obowiązek Rady Gmin

Co to jest dodatek energetyczny?

Zgodnie z art. 5d ustawy - Prawo energetyczne zryczałtowany dodatek energetyczny jest rekompensatą kosztów opłat ponoszonych za energię elektryczną. Przysługuje odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej, czyli osobie, której przyznano dodatek mieszkaniowy. Dotychczasowo wniosek o dodatek energetyczny nie był ściśle określony, dlatego też Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej same ogłaszały taki wzór.

Wpływ zmiany ustawy sektorowej na Gminy

Wraz z wejściem w życie ustawy sektorowej obowiązek określenia formularza wniosku o dodatek energetyczny został przerzucony na Gminy. Gminy zyskały kompetencję do ustalenia w drodze uchwały wzoru wniosku, będącego podstawą do ubiegania się o dodatek energetyczny. W związku z tym natychmiast przystąpiły do prac, celem ogłoszenia uchwały.

Gdzie znajdę nowy wzór uchwały?

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowym wzorem uchwały w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego.

Katarzyna Baczyńska

product manager Działu Legal

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i czytaj więcej.

Zaloguj się

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.