Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Zmiany w prawie ochrony zdrowia w 2020 r. Co czeka szpitale i przychodnie?

28 listopada 2019

Początek roku kalendarzowego to zawsze gorący okres w prawie ochrony zdrowia. Wówczas wchodzi w życie najwięcej przepisów ważnych z punktu widzenia codziennego funkcjonowania podmiotów leczniczych i osób wykonujących zawody medyczne. Modyfikacje, które już czekają na wejście w życie dotyczą m.in. obligatoryjnego wystawiania e-recept czy zmian w zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej. Dowiedz się co czeka szpitale i przychodnie w 2020 r. z naszego specjalnego szkolenia on-line, które odbędzie się już 5 grudnia.

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Z pomocą naszego eksperta i prelegenta, Pani Iwony Kaczorowskiej-Kossowskiej, dostosowanie się do planowanych zmian będzie łatwiejsze. W ramach szkolenia on-line, które odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godz. 9.30, przybliżymy Państwu najistotniejsze modyfikacje w prawie ochrony zdrowia, które wejdą w życie w pierwszej połowie 2020 r. Osoby biorące udział w webinarze zdobędą szeroką wiedzę na temat takich zagadnień jak:

  • zmiany w zasadach wystawiania recept (obligatoryjne wystawianie e-recept od stycznia, rozszerzenie uprawnień do wystawiana recept „S", zmiana sposobu podawania poziomu odpłatności na recepcie)
  • zmiany dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej (nowe zasady obiegu czy ograniczenie objętości danych w dokumentacji)
  • modyfikacja katalogu podmiotów objętych systemem kolejkowania
  • zmiany w terminach płatności w umowach zawieranych przez niektóre podmioty lecznicze
  • rozszerzenie katalogu elektronicznej dokumentacji medycznej
  • zmiany w zasadach prowadzenia przez świadczeniodawców standardowego rachunku kosztów

W ramach webinaru, ekspert przedstawi nie tylko zmiany prawne dotyczące bezpośrednio ochrony zdrowia, ale także pośrednio oddziałujące na sytuację podmiotów leczniczych. Przykładem takich modyfikacji są między innymi styczniowe zmiany w przepisach dotyczących sposobu ewidencjonowania gospodarki odpadami.

JUŻ DZIŚ ZAPISZ SIĘ BEZPŁATNIE NA SZKOLENIE WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ DOSTĘPNY TUTAJ!

Dla kogo dedykowane jest szkolenie?

Kompleksowe i podane w przyjemnej formie omówienie, z uwagi na szeroki zakres tematyczny, skierowane będzie do osób zarządzających szpitalami i przychodniami, jak również do podmiotów z nimi współpracujących. Poruszone w webinarze zagadnienia zainteresują także zatrudnione we wspomnianych jednostkach osoby wykonujące zawody medyczne (w szczególności lekarzy oraz pielęgniarki).

Dlaczego warto wziąć udział w naszym webinarze? Podczas szkolenia, nie tylko otrzymają Państwo kompleksową wiedzę na temat planowanych zmian, ale również rozwieją Państwo swoje wątpliwości zadając pytanie na czacie naszemu ekspertowi. Uczestnicy szkolenia otrzymają również specjalny certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę.

Szkolenie poprowadzi radca prawny Iwona Kaczorowska-Kossowska. Nasza ekspertka specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym, w szczególności w zakresie kontaktów lekarz-pacjent i negocjacjach umów i porozumień w sprawach związanych z prowadzeniem podmiotów leczniczych, praktyk lekarskich i aptek. Wieloletni wykładowca zagadnień z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego, współpracuje m.in. z Okręgową Izbą Lekarską w Gdańsku, oraz organizacjami pracodawców i pracowników ochrony zdrowia. 

Norbert Bonin
Product manager ochrona zdrowia

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i korzystaj z pełnych możliwości LEX.

Zaloguj się

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.