Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

10 częstych błędów popełnianych przez lekarzy i pielęgniarki - jak uniknąć roszczeń ze strony pacjenta?

05 września 2019

Jakie błędy zawierają zgody na zabieg? Ile nieprawidłowości w związku z wadliwym zebraniem wywiadu od pacjenta można znaleźć w dokumentacji? Szczegółowe omówienie najczęstszych błędów popełnianych przez lekarzy i pielęgniarki oraz proste rady jak im zapobiec będą przedmiotem szkolenia on-line.

10 częstych błędów popełnianych przez lekarzy i pielęgniarki - jak uniknąć roszczeń ze strony pacjenta?

Dzięki naszemu webinarowi dowiesz się m.in. jakie błędy najczęściej popełniają osoby wykonujące zawody medyczne w poszczególnych dziedzinach (np. w ginekologii czy chirurgii) oraz jak z punktu widzenia statystyk wyglądają poszczególne nieprawidłowości.

W ramach szkolenia on-line: "10 częstych błędów popełnianych przez lekarzy i pielęgniarki. Jak uniknąć roszczeń ze strony pacjenta?", które odbędzie się 13 września o godz. 11 zdobędziesz praktyczną wiedzę dotyczącą nieprawidłowości popełnianych przez osoby wykonujące zawody medyczne w ich codziennej pracy. Szkolenie zostało przygotowane z uwzględnieniem dwóch perspektyw:

  • prawnej (ukazującej błędy prawne personelu medycznego)
  • naukowej (wskazującej tendencje statystyczne w popełnianych błędach).

Całość szkolenia zilustrowano licznymi przykładami z praktyki po to, żeby przekaz był bardziej dostępny dla osób wykonujących zawody medyczne, a ty samym pozwolił uniknąć popełnienia podobnych błędów w realizacji codziennych obowiązków.

W ostatniej części wykładu zajęto się prawnymi konsekwencjami błędów medycznych, analizując możliwość prawnej kwalifikacji danego zachowania. Szkolenie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób wykonujących zawody medyczne.

Webinar poprowadzi dla Państwa ekspert i dr nauk prawnych p. Radosław Tymiński. Na co dzień zajmuje się przede wszystkim obroną lekarzy w sprawach sądowych oraz obsługą podmiotów leczniczych i praktyk lekarskich. Nasz specjalista jest autorem licznych publikacji prawnomedycznych oraz kilku książek z tego zakresu. Prowadzi też popularnego bloga www.prawalekarza.pl.

Zapisz się na szkolenie klikając TUTAJ!

Norbert Bonin
Product manager ochrona zdrowia

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.