Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Digitalizacja dokumentacji medycznej krok po kroku - BEZPŁATNY WEBINAR

18 października 2021

Znowelizowana ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia dała świadczeniodawcom zielone światło na digitalizację papierowej dokumentacji medycznej (wprowadzenie do pamięci komputera materiałów tradycyjnych w postaci danych cyfrowych metodą skanowania). W jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić ten proces w placówce?

Jak wskazuje ostatni raport Centrum e-Zdrowia, z możliwości zmiany postaci dokumentacji medycznej prowadzonej i przechowywanej w papierze na postać elektroniczną wciąż nie skorzystało jednak blisko 70 proc. podmiotów. Proces digitalizacji wiążę się bowiem z wieloma obowiązkami po stronie placówek medycznych (m.in. konieczność monitorowania skuteczności dokonanych powiadomień oraz terminów związanych z powiadamianiem pacjentów i upływem terminu odbioru dokumentacji). W perspektywie długoterminowej takie rozwiązanie przynosi jednak placówce szereg korzyści w tym m.in. pozwala oszczędzić czas na obsługę dokumentacji i zmniejsza ryzyko jej utraty.

Bezpieczna digitalizacja dokumentacji medycznej z LEX

W jaki sposób placówki mogą sprawnie przeprowadzić ten proces? Na co powinny uważać aby nie narazić się nieprawidłowości (m.in. w zakresie ochrony danych pacjentów?). Zapraszamy na bezpłatny webinar, który odbędzie się 25 października o godz. 10.00! W ramach szkolenia (podczas którego będą mogli Państwo zadać pytania prelegentowi) poruszymy takie obszary jak:

  • digitalizacja a obowiązek przejścia na formę elektroniczną
  • proces digitalizacji dokumentacji przez świadczeniodawcę krok po kroku
  • dobre praktyki w procesie digitalizacji (kto powinien odpowiadać za proces w placówce, jak zapewnić bezpieczeństwo danych)
  • co zrobić z papierową dokumentacją po digitalizacji oraz obowiązek informacyjny wobec pacjenta
  • dokument zdigitalizowany a pierwotny – czy mają taką samą wartość?

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE TUTAJ

Szkolenie poprowadzi radca prawny p. Agnieszka Sieńko - specjalistka w dziedzinach prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego, mediator sądowy, coach, interwent kryzysowy, wykładowca. Stały współpracownik Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, gdzie cyklicznie publikuje eksperckie opracowania książkowe i elektroniczne, realizuje szkolenia z zakresu prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego. Właścicielka kancelarii radcowskiej wyspecjalizowanej w sprawach medycznych oraz ubezpieczeń społecznych.

Digitalizacja dokumentacji medycznej krok po kroku - BEZPŁATNY WEBINAR
Norbert Bonin

Product manager LEX Ochrona Zdrowia oraz LEX Medica

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.