Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Jak otrzymać dofinansowanie z Funduszu Medycznego?

26 listopada 2020

26 listopada wchodzi w życie ustawa o Funduszu Medycznym. Środki w jego ramach przeznaczone zostaną na finansowanie zakupu sprzętu, rozwoju infrastruktury opieki zdrowotnej czy dostępu do najważniejszych świadczeń i innowacyjnych terapii. Kto może otrzymać dofinansowanie z Funduszu oraz jak wygląda procedura wnioskowania o wsparcie dowiesz się z nowego komentarza.

Wchodząca w życie w czwartek ustawa o Funduszu Medycznym wyodrębnia 4 subfundusze (infrastruktury strategicznej, modernizacji podmiotów leczniczych, rozwoju profilaktyki oraz terapeutyczno-innowacyjny), z których można będzie dofinansować projekty zmierzające do poprawy zdrowia i jakości życia. Otwiera ona przed placówkami nowe źródła uzyskania środków finansowych we wskazanych wyżej obszarach.

Chcąc odpowiedzieć jakie placówki oraz na jakie działania mogą otrzymać wsparcie finansowe ze wspomnianego funduszu udostępniliśmy w LEX nowy komentarz praktyczny: Wsparcie dla świadczeniodawców z funduszu medycznego. W ramach publikacji odpowiadamy na takie pytania jak m.in.

  • jakie działania, projekty czy potrzeby medyczne mogą liczyć na dofinansowanie/finansowanie z poszczególnych subfunduszy
  • jakie podmioty lecznicze mogą składać wnioski o wsparcie finansowe?
  • jak wyglądają procedury konkursowe oraz jakie obowiązki ciążą na placówkach ubiegających się o dofinasowanie?
  • jakie warunki muszą spełniać wnioski o dofinansowanie z poszczególnych subfunduszy?
  • w jakiej formie przekazywane są środki z Funduszu Medycznego
Jak otrzymać dofinansowanie z Funduszu Medycznego?
Norbert Bonin

Product manager LEX Ochrona Zdrowia oraz LEX Medica

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.