Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Wyszukiwanie LEX: Indeks haseł zawsze na czasie!

05 listopada 2019

Alfabetyczny spis pojęć to jeden z najstarszych sposobów wyszukiwania szczegółowych treści w obszernym zbiorze danych. Dotyczy to także LEX-a: aby dotrzeć do dokumentów powiązanych z poszukiwanym tematem, najlepiej korzystać z Indeksu. W programie LEX, Użytkownik odnajdzie połączenie dynamicznego indeksu pojęciowego z prostą w obsłudze wyszukiwarką.

Wyszukiwanie LEX: Indeks haseł zawsze na czasie!

Indeks a LEX

Indeksy kojarzą się głównie z wertowaniem książek. Zazwyczaj występują w postaci spisów różnych typów uporządkowanych danych: nazwisk, adresów, miejsc, dat czy rzeczy. Dlatego zapewne "indeksem" dawniej nazywano palec wskazujący. W programie LEX, Indeks to usystematyzowany spis pojęć z zakresu prawa, do których przyporządkowano pasujące dokumenty. Indeks jako sposób wyszukiwania dokumentów odpowiada na szczególną potrzebę Użytkownika: konieczność znalezienia informacji związanych z konkretnym zagadnieniem.

Indeks w programie LEX Użytkownicy dobrze znają

Alfabetyczny spis pojęć jako metoda wyszukiwania danych jest uniwersalny, także w przypadku danych cyfrowych. Użytkownicy LEX-a, czyli programu zawierającego informację prawną w postaci elektronicznej, wyszukują dokumenty w Indeksie od początku istnienia programu. Okazuje się, że nawet najbardziej rozbudowane i nowoczesne filtry nie są w stanie zastąpić wyszukiwania pojęciowego. Dlaczego? Bo lista dokumentów przypisanych do danego hasła jest unikatowa - zawiera dokumenty dopasowane i posortowane w kolejności merytorycznej przez zespół specjalistów.

Wyszukiwanie LEX: Indeks haseł zawsze na czasie! – fot. 1

Indeks to nowoczesna funkcjonalność dostępna w LEX Search

Narzędzia wyszukiwawcze w publikacjach cyfrowych, w ślad za postępem technologicznym, stale muszą się rozwijać. Wyszukiwarka LEX Search jest wyposażona w nowoczesny mechanizm wyszukiwania dokumentów powiązanych ze wskazanym pojęciem Indeksu. Jeśli Użytkownik zacznie wpisywać dowolną frazę do wyszukiwarki, automatycznie wyświetli się lista podpowiedzi pojęć dopasowanych do wpisu. Lista będzie się dynamicznie zmieniać, w zależności od dopisywania lub kasowania kolejnych liter czy wyrazów. Użytkownik może zatwierdzić wybór i tym samym szybko przejść do listy różnorodnych dokumentów powiązanych ze wskazanym zagadnieniem.

Małgorzata Sowa-Grajewska
product manager LEX Search i Jednolitego Indeksu

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.