Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Jakie zmiany zakłada jesienna strategia walki z koronawirusem? - SZKOLENIE ONLINE

16 września 2020

Jesienna strategia walki z pandemią koronawirusa przewiduje wręcz rewolucyjne zmiany w zakresie diagnozowania osób zakażonych koronawirusem oraz opieki nad pacjentami z COVID-19. Strategia zakłada bowiem m.in. zwiększenie roli lekarzy rodzinnych w procesie wstępnej diagnozy pacjentów czy odejście od systemu szpitali jednoimiennych (zastąpi go trzypoziomowy system szpitalnictwa odpowiedzialnego za leczenie chorych na koronawirusa).

Przedstawiony przez Ministerstwo zdrowia na początku września dokument oprócz ważnych z punktu widzenia placówek medycznych zmian również wprowadza również modyfikacje mające usprawnić funkcjonowanie inspekcji sanitarnych czy przedstawia schemat zlecania badań w kierunku COVID-19 przed przyjęciem do placówek opieki długoterminowej.

Jesienna strategia walki z COVID-19 z punktu widzenia placówek medycznych

Chcąc kompleksowo przedstawić naszym użytkownikom zmiany jakie w funkcjonowaniu szpitali oraz przychodni wprowadzi jesienna strategia walki z pandemią COVID-19, zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu on-line, które odbędzie się już 28 września o godz. 14.00.

Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia związane z jesienną strategią walki z COVID-19 jak:

  1. Krótka charakterystyka aktualnego stanu pandemii
  2. Nowa struktura szpitali w leczeniu i profilaktyce COVID-19
  3. Rola POZ w leczeniu i profilaktyce COVID-19
  4. Schematy postępowania w razie podejrzenia i rozpoznania zakażenia
  5. Stopnie zabezpieczenia
  6. Zasady kwarantanny i izolacji

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE KLIKAJĄC TUTAJ!

Podczas webinaru uczestnicy będą mieli możliwość zadania pytań prelegentowi za pomocą czatu.

Najważniejsze założenia strategii dla szpitali i przychodni już w LEX!

Oprócz specjalnego szkolenia, w czasie którego kompleksowo omówione zostaną zmiany wynikające z jesiennej strategii, w LEX dostępny jest również komentarz praktyczny omawiający najważniejsze modyfikacje wynikające ze wspomnianego dokumentu. W ramach publikacji autorka skupia się m.in. na nowym trzypoziomowym systemie zabezpieczenia szpitalnego, kwestii diagnostyki pacjentów z podejrzeniem COVID-19 czy zmianach w funkcjonowaniu inspekcji sanitarnych.

 

Jakie zmiany zakłada jesienna strategia walki z koronawirusem? - SZKOLENIE ONLINE

Norbert Bonin

Product manager LEX Ochrona Zdrowia oraz LEX Medica

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.