Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Jak przygotować się do kontroli NFZ na nowych zasadach? Webinar dla Klientów LEX

16 kwietnia 2020

W 2019 r. NFZ przeprowadził blisko 1500 kontroli realizacji umów dot. świadczeń opieki zdrowotnej, w których nałożono na podmioty lecznicze rekordową wysokość kar finansowanych. Natężenie kontroli to m.in. skutek wprowadzenia w połowie ubiegłego roku sporych zmian w zasadach prowadzenia kontroli (dotyczą one m.in. warunków nakładania kar czy modyfikacji praw podmiotów kontrolowanych). Jak przygotować do kontroli z NFZ aby uniknąć zarzutów nieprawidłowości dowiesz się na specjalnym szkoleniu on-line, które odbędzie się 22 kwietnia o godz. 10.

W ubiegłym roku NFZ przeprowadził łącznie 1438 kontroli realizacji umów w obszarze świadczeń opieki zdrowotnej (w ich ramach poddano analizie ponad 1500 umów). Niemal połowa wszystkich kontroli (aż 738) dotyczyła leczenia szpitalnego, w którym wykryto szereg nieprawidłowości, skutkujących nałożeniem na podmioty lecznicze dotkliwych kar finansowanych.

Tak znacząca liczba kontroli to w dużej mierze zasługa wprowadzonych w połowie 2019 r. istotnych zmian w zakresie zasad ich prowadzenia . Nowe zasady podważania wyników kontroli oraz nakładanych kar, modyfikacje praw podmiotów kontrolowanych czy zmiany w zasadach komunikacji na linii świadczeniodawca NFZ, to tylko niektóre zmiany jakie wprowadzono.

Dzięki szkoleniu przygotujesz się do kontroli z NFZ

W związku z tym, że od wejścia w życie wspomnianych zmian minęło już pół roku, można wysunąć pierwsze wnioski dotyczące zarzutów, jakie najczęściej podnosi NFZ w ramach kontroli oraz obszarów działalności świadczeniodawców będących poddanych weryfikacji. Analiza konkretnych przypadków pozwoli więc odpowiednio przygotować się do kontroli i uniknąć nieprawidłowości oraz kar finansowych. W uzyskaniu odpowiedzi na pytanie: jak przygotować do kontroli? - pomoże Państwu nasz ekspert, mecenas Adam Twarowski w ramach szkolenia on-line, które odbędzie się 2 kwietnia o godz. 10.00

Szkolenie dla Klientów programu LEX

Zapraszamy na szkolenie online "Jak przygotować się do kontroli NFZ na nowych zasadach? – pół roku doświadczeń". (Kliknij tutaj aby zapisać się na nie!)
W ramach specjalnego webinaru, nasz ekspert przedstawi m.in.:

 1. Co się zmieniło z perspektywy podmiotu kontrolowanego?
  zawiadomienie o kontroli, czy kontrola bez zapowiedzi?
  prawa podmiotu kontrolowanego - sprzeciw i zastrzeżenie do wystąpienia pokontrolnego podważenie wyników kontroli
  • nowe pojęcia: komunikacja elektroniczna, korpus kontrolerski, czynności sprawdzające
  próg bagatelności – co znaczy w praktyce

 2. Czy można się przygotować do kontroli? Co NFZ najczęściej kontroluje?
  • analiza prawdopodobieństwa wystąpienia nieprawidłowości – skąd NFZ czerpie wiedzę na temat projektowanej kontroli?
  obszary zainteresowania NFZ – zakres i przedmiot kontroli
  • pola konfliktu pomiędzy NFZ a podmiotem kontrolowanym - jakie zarzuty najczęściej podnosi NFZ?

Możliwość zadawania pytań ekspertowi

Podczas webinaru będzie można zadać na czacie pytania naszemu ekspertowi dotyczące problematyki poruszonej na szkoleniu. Uczestnicy webinaru będą również mogli uzyskać specjalny certyfikat uczestnictwa, po zdaniu specjalnego testu sprawdzającego wiedzę zdobytą w ramach szkolenia.

Podział majątku wspólnego małżonków

Norbert Bonin
Product manager
LEX Ochrona Zdrowia oraz LEX Medica

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.