Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Nie przegap ważnych dat! Twój elektroniczny asystent - LEX Terminarz

21 maja 2020

W dobie walki z epidemią COVID-19, borykamy się z ciągłymi zmianami w przepisach. Zmiany te niosą za sobą wiele konsekwencji, takich jak zmiana naszego rytmu dnia, miejsca pracy czy konieczność dostosowania się do nowych zaleceń. Przytłoczeni nowymi wyzwaniami możemy łatwo zapomnieć o stałych obowiązkach, ważnych co miesiąc powtarzających się terminach (jak np. składanie deklaracji) bądź aktach, które były zainicjowane jeszcze w czasach przed epidemią koronawirusa. LEX Terminarz jest funkcjonalnością, która nieczym elektroniczny asystent przypomni o zbliżających się ważnych datach w konkretnej branży. Pozwoli również zaplanować swój własny harmonogram pracy!

 

Jak działa LEX Terminarz?

LEX Terminarz jest nieodłącznym narzędziem platformy LEX, a dostęp do niego znajduje się w menu po lewej stronie.

Nie przegap ważnych dat! Twój elektroniczny asystent - LEX Terminarz


Wchodząc w funkcję Terminarza, zobaczymy kalendarz z naniesionymi przez Redakcję LEX wydarzeniami. Są to wejścia w życie ustaw i rozporządzeń, terminy składania deklaracji czy terminy składania wniosków.

Nie przegap ważnych dat! Twój elektroniczny asystent - LEX Terminarz – fot. 1


Kalendarz możemy skonfigurować tak, aby pokazywał nam widok na konkretny dzień, tydzień lub miesiąc.
Po prawej stronie znajdziemy dwie opcje: nadchodzące terminy oraz widoczne terminarze.
Wybierając nadchodzące terminy, rozwinie się dodatkowy widok z bardziej rozbudowanym opisem zbliżających się wydarzeń.

Nie przegap ważnych dat! Twój elektroniczny asystent - LEX Terminarz – fot. 2

Widoczne terminarze natomiast, rozwiną nam dostępne terminarze branżowe. Jest to swoisty filtr, po którego przełączeniu widzimy wydarzenia tylko z interesującej nas branży.

 

Nie przegap ważnych dat! Twój elektroniczny asystent - LEX Terminarz – fot. 3

Zaznaczając poszczególne branże, wyświetlimy wydarzenia w ich kategorii w widoku kalendarza. Poza wydarzeniami branżowymi dodanymi przez Redakcję LEX, możemy również dodać swój własny kalendarz i wydarzenia poprzez opcję "Nowe wydarzenie".

LEX terminarz to nie tylko kalendarz. To również automatyczny system powiadomień, który po odpowiednim skonfigurowaniu, będzie przypominał nam o zbliżających się ważnych datach!

Wystarczy wejść w opcję ustawienia powiadomień i skonfigurować w jednym kroku: sposób dostarczania do nas powiadomień, częstotliwość oraz branżę. Po kliknięciu Zapisz, ustawienia zachowują się i możemy spokojnie oczekiwać na informację z systemu, który automatycznie poinformuje nas o zbliżającym się terminie.

Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu na codzienną weryfikację naszych planów i kalendarza.

 

Nie przegap ważnych dat! Twój elektroniczny asystent - LEX Terminarz – fot. 4

 

Dodatkowym wsparciem, jest możliwość konfiguracji ustawień wydarzeń. Wybierając Ustawienia wydarzeń, możemy zmienić domyślny czas trwania wydarzenia lub włączyć powiadomienie o istniejących konfliktach wydarzeń (np. kiedy występują dwa w tym samym terminie).

Terminarz poprawi jakość pracy, nie pozwalając nam zapomnieć o istotnych datach. Odciąży nas od stresu pamiętania o wszystkich zadaniach naraz i podniesie nasz codzienny komfort!

Zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami poświęconymi funkcjonalnościom LEX:

 

Nie przegap ważnych dat! Twój elektroniczny asystent - LEX Terminarz
Piotr Zakrzewski
Senior Product / Project Manager ob. Personalizacja
 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.