Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

5 powodów, dla których warto korzystać z funkcji LEX Zacytuj!

07 sierpnia 2020

Szukasz rozwiązań, które pomogą Ci oszczędzić Twój czas podczas pisania prac naukowych i pism procesowych? Poniżej znajdziesz 5 powodów, dla których warto korzystać z LEX Zacytuj, aby sprawić, żeby codzienna praca stała się bardziej optymalna!

Zanim jednak o zaletach, czym tak na prawdę jest funkcjonalność LEX Zacytuj?

W ramach zakładki Eksport z poziomu aktów prawnych oraz publikacji można znaleźć funkcjonalność „Zacytuj” pozwalającą na szybkie cytowanie dokumentu z jednoczesną możliwością kopiowania go do zewnętrznego dokumentu (np. otwartego dokumentu Word w formacie .docx)

Jak to w praktyce działa?

Za pomocą wyszukiwarki należy wyszukać akt prawny lub publikację, którą chcemy zacytować. Następnie będąc już na dokumencie zmienić zakładkę na „Eksport”. Po przejściu do zakładki pojawią się dodatkowe opcje do zarządzania treścią dokumentu. Aby zacytować gotowe przywołanie należy kliknąć ikonę „Zacytuj” a następnie guzik "Kopiuj" przy odpowiednim przypisie. Więcej szczegółów na stronie pomocy.

5 powodów, dla których warto korzystać z funkcji LEX Zacytuj!

 

5 powodów, dlaczego warto korzystać z LEX Zacytuj

 1. Przyspieszenie tworzenia bibliografii do prac naukowych

  Zrobienie odpowiedniego researchu, czy nawet odszukanie odpowiedniego fragmentu w publikacji wymaga czasu i zaangażowania. Pracując na konkretnej publikacji w platformie LEX dzieli Cię od wyciągnięcia gotowego przypisu 3 kliknięcia myszą. Gotowy cytat natomiast możemy wkleić w dowolny zewnętrzy edytor.
   
 2. Stosowanie poprawnego, ujednoliconego formatu cytowania

  Wprowadzenie i zachowanie odpowiedniej jednolitej standaryzacji cytowania znacząco poprawia jakość prowadzonej dokumentacji. Korzystając z funkcji Zacytuj w platformie LEX nie tylko masz pewność, że styl z jakiego skorzystasz będzie ujednolicony, ale dodatkowo zastosujesz poprawny format, bez ryzyka popełnienia literówki wpisując go np. do pisma procesowego odręcznie.

 3. Zmniejszenie ryzyka narażenia się na naruszenie prawa cytatu

  Jak piszesz sobie swoją pracę zawsze istnieje "ryzyko naruszenia prawa cytatu", czyli przywołania cudzej myśli czy cudzego dzieła bez podania źródła przychodzenia. Możesz też pomylić się i przywołać w sposób niepoprawny lub niepoprawne źródło. Dzięki wykorzystaniu LEX Zacytuj całkowicie eliminujesz to ryzyko!

 4. Element kompleksowego narzędzia jakim jest platforma LEX

  LEX Zacytuj to element kompleksowego narzędzia jakim jest cała platforma LEX, dzięki czemu użytkownik ma jedno narzędzie do wyszukiwania informacji, opracowań, wzorów dokumentów i finalnie cytowania z bezpośrednim odniesieniem do źródła. Wszystkie te narzędzia tworzą narzędzie codziennego użytku, które znacząco poprawia jakość i komfort pracy!

 5. Zmniejszenie ryzyka zakażenia w bibliotekach i zachowanie reżimu sanitarnego

  W czasach, gdy nadal na świecie i w kraju odnotowywane są przypadki zakażeniem COVID-19, zmniejszenie ilości wizyt w miejscach publicznych może poprawić zarówno bezpieczeństwo jak i komfort psychiczny osób, które muszą korzystać z bibliotek podczas pisania prac dyplomowych lub w ramach swojej codziennej pracy.


5 powodów, dla których warto korzystać z funkcji LEX Zacytuj! – fot. 1
Piotr Zakrzewski
Senior Product / Project Manager ob. Personalizacja
 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.