Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Nawet w trakcie wakacji LEX Search regularnie poszerza swój zasób skrótów i nazw potocznych

24 lipca 2020

Mamy świadomość, że w dzisiejszych czasach nie tylko wiedza jest kluczem do sukcesu, ale również możliwość szybkiego i precyzyjnego jej znalezienia. Dlatego nawet w okresie wakacji nasi korepetytorzy języka polskiego uczą wyszukiwarkę LEX Search nowych zwrotów potocznych i skrótów, które pojawiają się w naszej codziennej mowie.

Jak używać skrótów i nazw potocznych przeczytasz TUTAJ

Czego uczymy?

Już na etapie projektu analizujemy każdy nowy akt prawny pod kątem skrótów i nazw, które ułatwiłby dotarcie do niego. Śledzimy również informacje w mediach, gdyż często politycy, czy dziennikarze tworzą dla nich nazwy potoczne, które potem są powielane i stają się naturalną częścią naszego jezyka.

W jakim celu to robimy?

LEX to nie tylko biblioteka dokumentów. To narzędzie mające na celu ułatwienie i przyspieszenie pracy naszych Klientów. Możliwość dotarcia do dokumentu przy znajomości tylko jego nazwy potocznej jest jedną z unikalnych cech systemu LEX. Taka funkcjonalność pozwala również na pominięcie wyszukiwania w Google w celu znalezienia pełnej nazwy aktu na podstawie skrótu lub nazwy potocznej.

Ocena na świadectwie

LEX Search nie jest już w szkole podstawowej. Aktualnie zna ponad 1000 skrótów i nazw potocznych. Oczywiście ocenę wystawiają nam każdego dnia Użytkownicy, ale w naszej ocenie LEX Search zasłużył w tym roku na czerwony pasek, szczególnie dzięki zaangażowaniu w ostatnich miesiącach w opracowywanie tarcz antykryzysowych. LEX Search nie tylko odnalazł się w ich skomplikowanej numeracji, ale również był przygotowany na te zmiany w prawie już na etapie projektów ustaw.

Nawet w trakcie wakacji LEX Search regularnie poszerza swój zasób skrótów i nazw potocznych
Rafał Mrowicki

Senior Product / Project Manager

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.