Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Nowa siatka płac w ochronie zdrowia od 1 lipca - BEZPŁATNY WEBINAR

09 czerwca 2021

Wiosna minęła pod znakiem prac nad nową siatką płac w ochronie zdrowia. 28 maja Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Jak zmienią się zasady ustalania wynagrodzeń personelu zatrudnionego w szpitalach i przychodniach?

Projekt zakłada, że od 1 lipca 2021 r. pracownicy medyczni oraz działalności podstawowej podmiotu leczniczego nie mogą mieć ustalonego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie niższym niż wynikający ze wspomnianej ustawy. Ważnym założeniem projektu jest również mechanizm gwarantującym, że żaden pracownik medyczny który objęty był do lipca 2021 r. regulacjami płacowymi bazującymi na odrębnych strumieniach finansowania (pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni czy lekarze ze specjalizacją) nie będzie mógł mieć obniżonej pensji.

Przygotuj się na lipcowe zmiany w wynagrodzeniach!

Nowe przepisy dotyczące minimalnych wynagrodzeń budzą jednak wiele kontrowersji, a finalne ustalenia nie spełniły oczekiwań wszystkich grup zawodowych. Co czeka personel placówek medycznych oraz kadrę zarządzającą z początkiem lipca? Które grupy zawodowe zyskały na wprowadzeniu nowej siatki płac w służbie zdrowia, a dla kogo podwyżki mają jedynie symboliczny charakter? W jaki sposób dyrektorzy szpitali krok po kroku powinni dokonać podwyżek minimalnych wynagrodzeń lekarzy, pielęgniarek oraz innych osób zatrudnionych w placówce?

Mając na uwadze kompleksowe omówienie nowej siatki płac w ochronie zdrowia oraz jak placówki powinny się na nią przygotować, już dziś zachęcamy Państwa do zapisania się bezpłatny webinar, który odbędzie się 15 czerwca o godz. 10.00.

ZOBACZ PROGRAM SZKOLENIA I ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR KLIKAJĄC TUTAJ

Nowe zasady obsadzania stanowiska dyrektora szkoły w okresie epidemii
Norbert Bonin

Product manager LEX Ochrona Zdrowia oraz LEX Medica

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.