Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Sierpniowe zmiany w wykonywaniu zawodu lekarza - szkolenie już w czwartek!

17 sierpnia 2020

Nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza w trakcie prac legislacyjnych wywołała niemałe kontrowersje. Głównym założeniem nowelizacji było jednak wprowadzenie nowych zasad kształcenia lekarzy (m.in. wprowadza szybką ścieżkę potwierdzania kwalifikacji zawodowych oraz centralny nabór na specjalizacje).

Oprócz modyfikacji przepisów dotyczących kształcenia, wprowadzono również zmiany w zakresie powoływania się na klauzulę sumienia czy wprowadzono nowe warunki przeprowadzania eksperymentu medycznego, związane m.in. z ochroną jego uczestników oraz kierowania eksperymentem przez lekarza.

Jak widzimy zmian wprowadzanych przez ustawę o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw jest całe mnóstwo, i odnoszą się one nie tylko do przyznawania prawa wykonywania zawodu, organizacji kształcenia przed- i podyplomowego czy warunków uznawania kwalifikacji zawodowych. Chcąc kompleksowo przedstawić Państwu najważniejsze z punktu widzenia lekarzy oraz placówek zatrudniających personel medycznych modyfikacje jakie wprowadza nowelizacja zapraszamy więc do wzięcia udziału w szkoleniu, które odbędzie się 20 sierpnia o godz. 14.00.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE KLIKAJĄC TUTAJ!

W jego ramach nasz ekspert p. Radosław Tymiński omawiając zmiany w ustawie o zawodzie lekarza skupi się m.in. na takich zagadnieniach jak:

  • zmiany w kształceniu podyplomowym (w szczególności związane z centralnym systemem kwalifikacji i rozdziału miejsc rezydenckich czy zakresem praw i obowiązków przysługujących lekarzowi odbywającemu szkolenie specjalizacyjne)
  • zasady powołania się na klauzulę sumienia przez lekarza
  • nowe zasady przeprowadzania eksperymentu medycznego
  • zmiany w przepisach dotyczących doskonalenia zawodowego lekarzy (m.in. kwestia ich finansowania)

Nasz prelegent Pan Radosław Tymiński to doktor nauk prawnych, radca prawny oraz wykładowca prawa medycznego na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nasz prelegent na co dzień zajmuje się obroną lekarzy w sprawach sądowych i obsługą podmiotów leczniczych i praktyk lekarskich oraz znany jest m.in. z prowadzenia bloga www.prawalekarza.pl.

Szkolenie skierowane jest zarówno do kadry zarządzającej w podmiotach leczniczych, jak również zatrudnionych w nich lekarzy (w szczególności lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne). W trakcie szkolenia będą Państwo mogli zadać pytania naszemu ekspertowi, na które odpowie po głównej części webinaru.

Zachęcamy również do zapoznania się z dostępnym w LEX komentarzem praktycznym dotyczącym zmian w kształceniu podyplomowym lekarzy.

Sierpniowe zmiany w wykonywaniu zawodu lekarza - szkolenie już w czwartek!
Norbert Bonin

Product manager LEX Ochrona Zdrowia oraz LEX Medica

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.