Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Kalkulator opłat sądowych uwzględniający nowelizację KPC dostępny w LEX

20 sierpnia 2019

Z nowelizacją Kodeksu postępowania cywilnego wiąże się także zmiana ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Co do zasady, zmiany wynikające z nowelizacji wchodzą w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia, jednak zmiany dotyczące kosztów sądowych w sprawach cywilnych wchodzą w życie już 21 sierpnia 2019 r.

Kalkulator opłat sądowych uwzględniający nowelizację KPC dostępny w LEX

Już więc od środy (21 sierpnia) należy stosować nowe stawki opłat sądowych.

W programie LEX w związku z tym pojawił się nowy kalkulator opłat sądowych, uwzględniający zmiany wynikające z nowelizacji. W związku jednak z faktem, że do pism wniesionych przed wejściem w życie nowelizacji będą znajdywały zastosowanie przepisy dotychczasowe i mogą przez jakiś czas pojawić się przypadki wzywania do uzupełnienia braków fiskalnych również na dotychczasowych zasadach, w produkcie LEX dostępny będzie także dotychczasowy kalkulator.

  W programie LEX dostępne są więc:

W związku ze zmianami opłat sądowych w programie LEX znajdują się także:

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze zmieni się w procedurze cywilnej - zapisz się na bezpłatne szkolenia online poświęcone nowelizacji KPC.

Katarzyna Irytowska

product manager LEX Kancelaria Prawna

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i czytaj więcej.

Zaloguj się

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.