Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Jak przygotować placówkę do udzielania świadczeń pacjentom z Ukrainy? - BEZPŁATNY WEBINAR

29 marca 2022

Opieka medyczna nad osobami z Ukrainy to kolejne wyzwanie dla szpitali i przychodni, jak również zatrudnionego w nich personelu. W jaki sposób placówki powinny przygotować się na przyjęcie pacjentów z Ukrainy dowiesz się podczas bezpłatnego szkolenia, które odbędzie się 8 kwietnia!

Udzielanie i rozliczanie świadczeń zdrowotnych, dopuszczalność wystawiania pacjentom z Ukrainy recept refundowanych, zatrudnianie uchodźców z wykształceniem medycznym w sektorze ochrony zdrowia czy komunikacja z pacjentem niepolskojęzycznym w placówce - to przykładowe problemy jakie już teraz sygnalizują szpitale i przychodnie.

Ekspert wyjaśni wątpliwości podczas szkolenia

Mając na względzie ułatwienie placówkom medycznym i ich personelowi odpowiednie przygotowanie się na przyjęcie i zapewnienie opieki pacjentom z Ukrainy, zapraszam już 8 kwietnia o godz. 11:00 na bezpłatne szkolenie online: Jak przygotować placówkę do udzielania świadczeń pacjentom z Ukrainy?

W ramach webinaru skupimy się na takich zagadnieniach jak:

  • Podstawy udzielania świadczeń pacjentom z Ukrainy
  • Dokumentowanie i sprawozdawanie świadczeń udzielonych uchodźcom
  • Wystawianie recept refundowanych dla Ukraińców - wątpliwości prawne
  • Zasady zatrudniania lekarzy i pielęgniarek w podmiotach leczniczych
  • Uchodźcy a COVID-19 (testowanie, szczepienie, hospitalizacja)
  • Szczepienia osób z Ukrainy przeciwko innym chorobom zakaźnym

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE TUTAJ

Opieka nad pacjentami z Ukrainy w LEX

Użytkownicy LEX znajdą ponadto szereg praktycznych publikacji uławiających im udzielanie świadczeń medycznych uchodźcom z Ukrainy. W ramach komentarza praktycznego Zasady udzielania i finansowania świadczeń opieki zdrowotnej osobom z Ukrainy w świetle specustawy wskazujemy jak zweryfikować tożsamość pacjentów zza wschodniej granicy(a tym samym prawo do udzielania nieodpłatnie świadczenia), odpowiednio zaraportować udzielone świadczenie oraz czy możliwe jest wystawienie recepty refundowanej.

Z kolei specjalne zestawienie Pomoc prawna dla Ukrainy w ochronie zdrowia - ważne komunikaty i publikacje , gromadzi najważniejsze informacje, komunikaty MZ i NFZ, nowe publikacje autorskie oraz przydatne dokumenty dotyczące pomocy prawnej dla obywateli Ukrainy w zakresie szeroko rozumianego prawa ochrony zdrowia.

Co jeszcze? W tym tygodniu użytkownicy LEX będą mogli zapoznać się z komentarzem praktycznym Zatrudnianie lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy w świetle specustawy. Jeżeli chcesz zapoznać się ze wspomnianymi publikacji skorzystaj z bezpłatnej 7-dniowej wersji testowej!

Jak przygotować placówkę do udzielania świadczeń pacjentom z Ukrainy? - BEZPŁATNY WEBINAR
Norbert Bonin

Product manager LEX Ochrona Zdrowia

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.