Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego a RODO - szkolenie online

08 sierpnia 2019

Informacje pozyskiwane przez sektor publiczny to cenne źródło danych dla podmiotów zainteresowanych ich wykorzystywaniem w swojej działalności gospodarczej. Dane statystyczne, informacje o zawartych umowach, rozkłady jazdy – to tylko niektóre z informacji, które można ponownie wykorzystywać. Czym jest ponowne wykorzystywanie informacji i jak powinno się odbywać, aby nie doszło do naruszenia przepisów w zakresie ochrony danych osobowych? Tego dowiesz się podczas naszego szkolenia online.

Agenda szkolenia

Na szkoleniu nasza ekspertka szczegółowo omówi:

  • współstosowanie przepisów o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego i przepisów RODO;
  • kwestię prywatności i ochrony danych osobowych jako podstawy ograniczeń ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego, a w szczególności otwierania danych publicznych;
  • ochronę danych osobowych jako jeden z warunków przy ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego;
  • przykłady, w jakich IOD powinien być zaangażowany w zapewnienie ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego i otwierania danych publicznych.

Termin szkolenia i rejestracja

Szkolenie online odbędzie się w dniu 16.09.2019 r. (poniedziałek) o godz. 12:00. W czasie szkolenia będzie można zadawać pytania naszemu ekspertowi.

Szkolenie jest bezpłatne dla użytkowników LEX Ochrona Danych Osobowych. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Zapisz się już dzisiaj

Do kogo kierowane jest szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla inspektorów ochrony danych, odpowiedzialnych za otwieranie danych publicznych, oddawanie informacji sektora publicznego do ponownego wykorzystywania w trybie wnioskowym i bezwnioskowym oraz za dostęp do informacji publicznej, działających w sektorze publicznym oraz prywatnym, a także dla redaktorów BIP oraz osób zainteresowanych jawnością życia publicznego, dostępem do informacji i ich ponownym wykorzystywaniem.

O ekspercie

Szkolenie poprowadzi Marlena Sakowska-Baryła - doktor nauk prawnych, radca prawny i partner w Sakowska-Baryła, Czaplińska Kancelarii Radców Prawnych Sp. p., specjalizującej się w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych, prawa autorskiego i informacyjnego. Redaktor naczelna "ABI Expert".Wykłada m.in. na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Wrocławskim czy Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorką i współautorką ponad 100 publikacji (w tym m.in. komentarzy oraz monografii) obejmujących problematykę ochrony danych osobowych, dostępu do informacji publicznej oraz ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego. W przeszło 400 przeprowadzonych przez nią szkoleniach wzięło udział ponad 15 000 osób. Jako Administrator Bezpieczeństwa Informacji organizowała i nadzorowała system ochrony danych osobowych w dużym urzędzie miejskim. Obecnie wspiera inspektorów ochrony danych w wykonywaniu ich funkcji zwłaszcza w ramach SBC Inspektor Sp. z o.o.

 

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, a nie masz dostępu do LEX Ochrona Danych Osobowych? Sprawdź naszą ofertę. 

Polecam,

Alicja Plichta

redaktor naczelna działu Biznes

product manager Ochrona Danych Osobowych

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.