Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Postępowania krajowe i zamówienia bagatelne w nowym PZP - bezpłatna debata ekspertów

09 listopada 2020

Nowe Prawo zamówień publicznych lada moment wejdzie w życie. Ustawa wprowadza nowe rozwiązania w zakresie krajowych postępowań o zamówienia publiczne, a także definiuje na nowo zamówienia bagatelne. Zapraszam na bezpłatną debatę ekspertów Małgorzaty Stręciwilk i Włodzimierza Dzierżanowskiego, którzy omówią te ważne obszary nowego PZP.

Przepisy ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych wchodzą w życie 1 stycznia 2021 r. Uczestnicy rynku zamówień, zwłaszcza zamawiający, nie mają więc zbyt wiele czasu na zapoznanie się z nową regulacją i dostosowanie do niej swoich jednostek.

Postępowania krajowe - nowe zasady w nowym PZP

Najdalej idące zmiany w nowym Prawie zamówień publicznych dotykają procedur krajowych. Nie dość, że ustawodawca postanowił zmienić zupełnie procedurę udzielania zamówień krajowych, to jeszcze wprowadził pewne obostrzenia w realizacji zakupów publicznych od 50 tys. do 130 tys. złotych (bagatelnych). Te zmiany powinny zmobilizować jednostki zamawiające nie tylko do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami prawnymi, lecz również wpłynąć na podjęcie konkretnych działań reorganizacyjnych w ich jednostkach.

Debata ekspertów o nowym PZP już 25 listopada!

Podczas debaty online uznani eksperci z zamówień publicznych Małgorzata Stręciwilk i Włodzimierz Dzierżanowski podejmą próbę odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jakie rozwiązania w zakresie procedury krajowej i zamówień bagatelnych wprowadza nowa ustawa?
  • Czy akty wykonawcze do ustawy, w obecnym kształcie oraz uwzględniające toczący się proces legislacyjny, pozwolą na sprawne prowadzenie tych postępowań?
  • Czy rozwiązania proponowane w procedowanej nowelizacji nowego PZP rozwiązują niektóre problemy w procedurze udzielania wskazanych zamówień?
  • Jak realizować elektronicznie te procedury?
  • Wreszcie - czy jest potrzeba i jakie są szanse na przesunięcie wejścia w życie nowego PZP?

ZAPISZ SIĘ NA DEBATĘ EKSPERTÓW JUŻ DZIŚ

Serdecznie zachęcam do zapisów. Spotkajmy się 25 listopada o 12:30.

Postępowania krajowe i zamówienia bagatelne w nowym PZP - bezpłatna debata ekspertów
Anna Stańczuk

redaktor naczelna działu Administracja Publiczna

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.