Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Zmiany w pracy komorników związane z epidemią COVID-19 - Webinar dla Klientów LEX

16 kwietnia 2020

Stan epidemii COVID-19 znacząco wpłynął na codzienną rzeczywistość komorników. W związku z nałożonymi ograniczeniami już teraz utrudnione są m. in. licytacje, eksmisje, czy osobiste doręczenia korespondencji. Bieg terminów procesowych i sądowych m.in. w postępowaniach sądowych i postępowaniach egzekucyjnych nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu na okres stanu epidemii.

Specjalny webinar dla Klientów programu LEX

W trakcie webinaru 23 kwietnia omówiony zostanie wpływ epidemii wirusa COVID – 19 na pracę kancelarii komorniczych i postępowania egzekucyjne, w tym w szczególności, jakie okoliczności wpływają oraz w jaki sposób na skuteczność egzekucji.

Skomentowane zostaną zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości dla komorników oraz wpływ rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w zakresie organizacji pracy kancelarii i kontaktów z interesantami. Prowadzący wskaże również, które przepisy Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych mają znaczenie dla postępowań egzekucyjnych i co oznaczają dla stron postępowań w podaniem przykładów wpływu na wybrane czynności egzekucyjne. Część wykładu będzie poświęcona ograniczeniom egzekucji, w tym należnościom zwolnionym spod egzekucji.

 

 

Możliwość zadawania pytań

Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań Ekspertowi, a po zdaniu testu wiedzy, uczestnik uzyska także certyfikat z udziału w szkoleniu.

Szkolenie poprowadzi Marcin Świtkowski komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat jako menadżer i radca prawny zajmował się wszelkimi aspektami zarządzania wierzytelnościami. Był jednym z twórców zorganizowanego, profesjonalnego rynku obrotu wierzytelnościami masowymi.

Zmiany w pracy komorników związane z epidemią COVID-19 - Webinar dla Klientów LEXMasz dostęp do programu LEX? Zapisz się na webinar:

Zmiany w pracy komorników związane z epidemią COVID-19 oraz w postępowaniu egzekucyjnym w związku z wprowadzeniem przepisów tzw. tarczy antykryzysowej

Zarejestruj się

 

Zmiany w pracy komorników związane z epidemią COVID-19 - Webinar dla Klientów LEX – fot. 1
Monika Kozłowska
product manager LEX Banki i Windykacje
 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.