Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Upadłość i restrukturyzacja – praktycznie o zmianach w prawie

02 grudnia 2020

Rok 2020 był rokiem wejścia w życie szeregu zmian w przepisach prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Niektóre z tych zmian były zmianami fundamentalnymi – taki charakter miało z pewnością znowelizowanie przepisów regulujących upadłość osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Inne były zmianami, które w założeniu miału usprawniać przebieg postepowania upadłościowego w jego dotychczasowym kształcie. Dodatkowo, istotne zmiany zostaną wprowadzone w roku 2021, w związku z uruchomieniem Krajowego Rejestru Zadłużonych.

Plan szkolenia

14 grudnia o godz. 15:00 odbędzie się webinar "Upadłość i restrukturyzacja – praktycznie o zmianach w prawie" w ramach, którego omówione zostaną najważniejsze ze zmian, a w szczególności:

  • Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne
  • Zmiany w procedurze przygotowanej likwidacji (pre-pack)
  • Zmiany dotyczące roli i zadań syndyka w ramach postępowania upadłościowego
  • Nowy modelu upadłości konsumenckiej
  • Przepisy regulujące Krajowy Rejestr Zadłużonych.

Zakres webinarium pozwoli uczestnikom na usystematyzowanie rozległych zmian ustawodawczych wprowadzonym w bieżącym roku, ze wskazaniem tych najbardziej istotnych, a także na przygotowanie się na zmiany, które wejdą w życie już w roku 2021.

Prelegent

Szkolenie poprowadzi dr Patryk Filipiak kwalifikowany licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Współtwórca prawa restrukturyzacyjnego. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia specjalistów zajmujących się upadłością i restrukturyzacją przedsiębiorstw INSOL EUROPE, Zespołu Ministra Gospodarki ds. Prawa Gospodarczego oraz Zespołu ds. Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców

Ważne: W czasie szkolenia będzie można zadawać naszemu ekspertowi na czacie pytania dotyczące omawianej tematyki.

Zapisu na szkolenie można dokonać TUTAJ.

Upadłość i restrukturyzacja – praktycznie o zmianach w prawie
Monika Kozłowska

product manager LEX Banki i Windykacje

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.