Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Już 21 sierpnia zaczną obowiązywać niektóre przepisy dużej reformy KPC - zobacz co się zmieni!

07 sierpnia 2019

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego zmienia prawie 300 artykułów ustawy. Co do zasady zmiany wchodzą w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Część przepisów wchodzi jednak w życie już 21 sierpnia.

W dniu 4.7.2019 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja zmienia prawie 300 artykułów KPC. Co do zasady zmiany wchodzą w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Część przepisów wchodzi jednak w życie już 21 sierpnia, czyli 14 dni od dnia ogłoszenia. Nowelizacja została opublikowana 6 sierpnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw poz. 1469.

Już 21 sierpnia zaczną obowiązywać niektóre przepisy dużej reformy KPC - zobacz co się zmieni!

Co się zmieni w procedurze cywilnej

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego stanowi największą zmianę procedury cywilnej od nowelizacji z 2012 r. Ze względu na swoją obszerność i zakres ma ogromne znaczenie dla przebiegu postępowania cywilnego. Wprowadza ona szereg rewolucyjnych rozwiązań, m.in.:

Jeśli chcesz się dowiedzieć co zmieni się w procedurze cywilnej już za kilka dni, zapoznaj się z dostępnym w programie LEX zestawieniem zmian - Reforma KPC - przepisy, które wchodzą w życie już 21 sierpnia 2019 r.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze zmieni się w procedurze cywilnej - zapisz się na bezpłatne szkolenia online poświęcone nowelizacji KPC.

Katarzyna Irytowska

product manager LEX Kancelaria Prawna

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i czytaj więcej.

Zaloguj się

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.