Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Ruch kadrowy w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych - Webinar dla Klientów LEX

23 kwietnia 2020

Przed nami gorący okres ruchu kadrowego. Jest to czas, w którym pojawiają się problemy z różnymi aspektami istniejącego lub dopiero nawiązywanego stosunku pracy, a w szczególności z wypowiadaniem nauczycielskich stosunków pracy. W jaki sposób epidemia koronawirusa może wpłynąć na sytuację nauczycieli w okresie ruchu kadrowego?

Obowiązek dyrektorów mimo epidemii

Pomimo czasowego zawieszenia zajęć w jednostkach systemu oświaty z powodu epidemii koronawirusa, dyrektorzy szkół zobligowani są - do końca maja, podjąć działania określone w art. 20 Karty Nauczyciela, czyli działania związane z wypowiadaniem nauczycielskich stosunków pracy.

 

Specjalny webinar dla Klientów programu LEX

Podczas webinarium, które odbędzie się w dniu 27 kwietnia, o godz. 13:15, ekspert prawa oświatowego, Pani Joanna Lesińska, skupi się na najbardziej problematycznych zagadnieniach dotyczących procedury rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, jak i mianowania z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych terminów, konsultacji związków zawodowych, jak również kwestii wypłacania odpraw.

Ponadto, w związku z obecną sytuacją epidemiczną zostanie przeanalizowana kwestia:

  • kryteriów doboru nauczycieli do zwolnienia,
  • rozwiązania stosunku pracy z nauczycielami przebywającymi na zwolnieniu lekarskim lub zasiłku opiekuńczym (w związku z COVID-19), oraz
  • skutecznego doręczania wypowiedzeń w okresie pandemii.

 

Szkolenie skierowane jest do:

  • dyrektorów, oraz
  • nauczycieli publicznych szkół, przedszkoli, placówek oświatowych.


Podczas szkolenia będą Państwo mogli zadać ekspertowi pytania na czacie, dotyczące problematyki poruszonej na szkoleniu. Uczestnicy webinaru będą również mogli uzyskać specjalny Certyfikat, po uzyskaniu oceny pozytywnej z testu sprawdzającego wiedzę zdobytą w ramach szkolenia.

Ruch kadrowy w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych - Webinar dla Klientów LEXPolecamy webinar dla Klientów LEX

Ruch kadrowy w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych

Zarejestruj się

 

Ruch kadrowy w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych - Webinar dla Klientów LEX – fot. 1
Lidia Marciniak
product manager LEX Prawo Oświatowe
 

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.