Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Sektor bankowy w świetle regulacji antykryzysowych - Webinar dla Klientów LEX

08 kwietnia 2020

Aktualne okoliczności kryzysowe związane z pandemią koronawirusa i środkami wdrażanymi w celu jej zapobiegania oddziałują na sektor bankowy wielopoziomowo.
Po pierwsze, na banki jako przedsiębiorców, tak samo, jak na pozostałych, wpływa ogólne spowolnienie oraz problemy kontrahentów – klientów i muszą się one nierzadko mierzyć z podobnymi problemami.
Po drugie, banki są częściowo adresatem, a nawet pośrednim lub bezpośrednim wykonawcą niektórych instrumentów tzw. tarczy antykryzysowej, podlegających dynamicznym modyfikacjom.
Po trzecie, obok samej legislacji mającej wpływ na ich funkcjonowanie, istotne są dla nich także działania, stanowiska i podejście organów nadzorczych.

Specjalny webinar dla Klientów programu LEX

W trakcie webinaru 15 kwietnia podsumujemy praktyczne aspekty wdrażanych w sektorze bankowym rozwiązań biznesowych, legislacyjnych i nadzorczych. Zastanowimy się, jak działać efektywnie, pozostając w zgodzie z wymogami regulacyjnymi. Z pewnością weźmiemy na warsztat:

  • Wpływ pandemii i ustawodawstwa antykryzysowego na finansowanie przedsiębiorców i konsumentów, w tym biznesowe rozwiązania wdrażane przez banki, w szczególności w relacjach z konsumentami
  • Zmiany i nowości w zasadach finansowania z funduszy państwowych, rola BGK, PFR, KUKE
  • Praktyczne aspekty stanowisk nadzorców – KNF i EBA

Możliwość zadawania pytań


Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań Ekspertowi, a po zdaniu testu wiedzy, uczestnik uzyska także certyfikat z udziału w szkoleniu.
Szkolenie poprowadzi Michał Ćwiakowski adwokat, Szef Praktyki Regulacji Bankowych i Finansowych w Gawroński & Partners. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie dla instytucji finansowych. Pracował w największych bankach w Polsce, zarówno w obszarze prawnym, jak i ryzyka, oraz wiodących polskich kancelariach prawnych.

 

Sektor bankowy w świetle regulacji antykryzysowych i pandemii z perspektywy banków i klientów - szkolenie online dla Klientów LEXMasz program LEX? Zapisz się na webinar:

Sektor bankowy w świetle regulacji antykryzysowych i pandemii - z perspektywy banków i klientów

Zarejestruj się

 

 

Sektor bankowy w świetle regulacji antykryzysowych i pandemii z perspektywy banków i klientów - szkolenie online dla Klientów LEX – fot. 1
Monika Kozłowska
product manager LEX Banki i Windykacje
 

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.