Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Wyszukiwarka LEX Search - na skróty do sukcesu!

29 maja 2019

Szybkość wyszukiwania oraz celny wynik to najcenniejsze zalety idealnej wyszukiwarki. Spróbowaliśmy połączyć obie cechy w LEX Search. Najprościej jak się dało. Odsłaniamy jedną z naszych tajemnic: skróty.

Podstawowym narzędziem pracy każdego prawnika jest system informacji prawnej wyposażony w skuteczną wyszukiwarkę. Nie każdy system wyszukiwawczy identyfikuje zbitki literowe jako konkretne, występujące obok siebie wyrazy. LEX Search rozpoznaje szereg funkcjonujących w obrocie skrótów i potrafi odszukać je w formie pełnej. Użytkownik LEX-a oszczędza czas i błyskawicznie sięga do najlepiej wysortowanej informacji.

Wyszukiwarka LEX Search - na skróty do sukcesu!

Skąd wyszukiwarka LEX Search wie, jak rozpoznać skrót?

Zasoby wyszukiwarki LEX Search odzwierciedlają zmiany oraz tendencje rozwojowe w języku obrotu prawnego. Mechanizm jest regularnie zasilany skrótami wraz z ich rozwinięciami. Dzięki temu użytkownik, który szuka w programie LEX popularnego skrótu, odnajdzie zarówno wystąpienia szukanego skrótu, jak i pełne jego formy wraz z odmianami fleksyjnymi.

Poniżej tylko kilka - spośród wielu przykładów skrótów i ich rozwinięć, które na co dzień usprawniają pracę użytkownikom:

PPK - pracownicze plany kapitałowe

FZD - fundusz zdefiniowanej daty

MPZP - miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

ODO - ochrona danych osobowych

RPO - rzecznik praw obywatelskich.

Małgorzata Sowa-Grajewska

product manager LEX Search i Jednolitego Indeksu

 

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i czytaj więcej.

Zaloguj się

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.