Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

TAX Alert - nowy wymiar komunikacji z klientami biur rachunkowych

24 lutego 2021

Do dużej liczby zmian w podatkach biura rachunkowe już się przyzwyczaiły. Jednak coraz częściej charakter tych zmian powoduje, że nie może ich zrealizować samo biuro. Musi je wdrożyć przedsiębiorca - klient biura. To wiąże się z kolei z koniecznością przekazania mu informacji o tych zmianach. Jak to zrobić szybko i nowocześnie? Z pomocą przychodzi nowe rozwiązanie dla biur rachunkowych TAX Alert.

Karuzela zmian w podatkach i nie tylko

Ostatnie lata to okres ciągłych zmian w przepisach podatkowych: m.in. JPK_VAT, opodatkowanie spółek komandytowych, zmiany dotyczące faktur korygujących. Zmiana goni zmianę, a przepisy często są napisane tak niejasno, że Ministerstwo Finansów musi wydawać do nich obszerne objaśnienia.

Jednak zmiany w podatkach to nie wszystko… Trzeba jeszcze pamiętać o zmieniającym się prawie pracy czy kolejnych wersjach tarczy antykryzysowej.

W przypadku biur rachunkowych jest jeszcze trudniej. Trzeba nie tylko wdrożyć nowe przepisy do codziennej pracy, ale coraz częściej poinformować klientów o tych zmianach. Tylko bowiem dobra współpraca na linii klient-biuro rachunkowe, ustalenie zasad postępowania i oznaczania dokumentów przez klientów może zakończyć się sukcesem.

Informacja dla klienta - trudny orzech do zgryzienia

Świadomość znaczenia dobrej komunikacji z klientem wśród biur rachunkowychrośnie z roku na rok. Właściciele biur rachunkowych coraz częściej zdają sobie sprawę, iż od tego czy przygotują klientów na zmiany przepisów i wyjaśnią nowe zasady współpracy zależy czy będą w stanie sprostać obowiązkom wynikającym z przepisów prawa.

Z badań przeprowadzonych przez Wolters Kluwer wynika, iż 93% biur rachunkowych informuje swoich klientów o zmianach w prawie. Jednak przygotowanie tych informacji jest trudne, czasochłonne. Aż połowa badanych twierdzi, że przygotowanie jednej tylko informacji do klienta zajmuje im do 3 godzin, ale są sytuacje, kiedy trwa to powyżej 1 dnia. Duży problem stanowi przygotowanie tych informacji w prostym i przystępnym dla przedsiębiorców języku. Co ważne, aż 84% właścicieli biur rachunkowych samodzielnie przygotowuje merytoryczne komunikaty dla klientów. To jest czas, którego nie mogą poświęcić na rozwój swojego biznesu.

Jak sobie poradzić z tymi problemami? Poznaj TAX Alert!

TAX Alert - łatwa komunikacja z klientem

TAX Alert to jedyne na rynku rozwiązanie dla biur rachunkowych i kancelarii podatkowych, dzięki któremu Twoi klienci mogą otrzymywać eksperckie wiadomości o zmianach w prawie i podatkach.

Program składa się z 2 elementów:

  • gotowych merytorycznych treści od ekspertów Wolters Kluwer
  • łatwej w obsłudze platformy do tworzenia i wysyłki e-maili.

TAX Alert to:

  • gotowe newsy napisane prostym i zrozumiałym językiem - nie musisz samodzielnie przygotowywać informacji o zmianach w przepisach dla swoich klientów dzięki temu masz więcej czasu na inne zadania i mniej pytań od klientów,
  • treści dopasowane do profilu klientów - przejrzysty system etykiet pozwala na rozesłanie informacji tylko do klientów, których one dotyczą,
  • pewność dotarcia informacji do klienta dzięki potwierdzeniu odbioru - dzięki temu możesz sprawdzić, do których klientów dotarła wiadomość, a pozostałym wysłać ją ponownie,
  • szybkie i łatwe tworzenie bazy odbiorców - wprowadzenie adresatów biuletynu oraz ich danych jest wyjątkowo proste, ponieważ w TAX Alert wystarczy tylko raz dodać danego klienta. Użytkownik wpisuje jego NIP, a program automatycznie pobiera dane podmiotu prosto z GUS. Dzięki temu użytkownik ma pewność poprawności wprowadzanych danych i oszczędza czas,
  • większa rozpoznawalność marki Twojego biura rachunkowego - możesz samodzielnie nadać tytuł oraz dostosować wygląd biuletynu do swoich potrzeb. Masz również możliwość dodania własnego logo i kolorów firmowych.

Co ważne newsy możesz dowolnie edytować i dostosować do swoich potrzeb. Możesz również dodawać do wysyłki własne treści. To pracownik biura decyduje, co zostanie wysłane do klientów.

Umów się na prezentację i dowiedz się więcej!

TAX Alert - nowy wymiar komunikacji z klientami biur rachunkowych
Magdalena Stankiewicz

redaktor naczelna działu finanse i kadry

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.