Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Ustawa sektorowa w jednostkach samorządu terytorialnego

19 września 2019

Ustawa sektorowa do dziś, nawet po kilku miesiącach od wejścia w życie, sprawia problemy wielu samorządom. Jest to związane z ogromem zmian, które za sobą pociągnęła, a które w pierwszej kolejności spadły właśnie na samorządowców. Ci zaś nie zawsze mieli czas, by zapoznać się z nowymi regulacjami.

Ustawa sektorowa w jednostkach samorządu terytorialnego

Wielka zmiana

Ustawa wdrażająca RODO czy ustawa sektorowa to potoczne nazwy nowelizacji, która wprowadziła zmiany do ponad 160 różnych ustaw w związku z koniecznością dostosowania polskiego prawa do unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) Przepisy te zaczęły obowiązywać 4 maja 2019 r., a skala zmian potrafiła przytłoczyć i tym samym wiele samorządów wciąż nie wdrożyło poprawnie nowych regulacji.

Samorządy na pierwszej linii frontu

Nowelizacja bezpośrednio dotknęła jednostki samorządu terytorialnego i wymusiła zmiany w czynnościach wykonywanych chociażby w trakcie wszelkich postępowań administracyjnych i podatkowych, procedury przygotowywania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego czy pobierania opłat w strefach płatnego parkowania.

Jak odnaleźć się w ogromie zmian?

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą materiałów związanych z ustawą sektorową dostępnych dla użytkowników LEX Administracja i LEX Urząd, które pomogą nie tylko uzupełnić wiedzę związaną z RODO, ale pozwolą również ją usystematyzować i wyjaśnią wszelkie wątpliwości:

O dużych zmianach w funkcjonowaniu stref płatnego parkowania z 2019 roku przeczytasz także w innych komentarzach praktycznych dostępnych w LEX Administracja i LEX Urząd.

Bartosz Starczewski
product manager administracja publiczna

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.