Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Dowody osobiste - zbiór komentarzy praktycznych dla jst

26 lipca 2019

Ustawodawca znacząco zmienił obowiązujące przepisy, dodał również wiele nowości, w tym podział warstw dowodu na elektroniczną i graficzną. Doprowadziło to do skomplikowania tego dokumentu
i wprowadzeniu wielu zmian, głównie w kwestii proceduralnej. Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem komentarzy do znowelizowanej w tym roku ustawy o dowodach osobistych.

Nowe przepisy, nowe wyzwania

Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem komentarzy do znowelizowanej w tym roku ustawy o dowodach osobistych dostępnych dla użytkowników LEX Administracja i LEX Urząd. Ustawodawca znacząco zmienił obowiązujące przepisy, dodał również wiele nowości, w tym podział warstw dowodu na elektroniczną i graficzną. Doprowadziło to do skomplikowania tego dokumentu i wprowadzeniu wielu zmian, głównie w kwestii proceduralnej.  

Dowody osobiste - zbiór komentarzy praktycznych dla jst

Wiedza praktyczna dla gmin

Komentarze praktyczne, zaktualizowane i uzupełnione, obejmujące nowe i zmienione przepisy, przeznaczone są specjalnie dla jednostek samorządu terytorialnego, a w szczególności dla gmin, które zajmują się obsługą obywateli w zakresie dowodów osobistych. Dzięki nim dowiesz się między innymi:

Autorami komentarzy są:

  • Kamil Makowski - ekspert z zakresu prawa administracyjnego i konstytucyjnego; członek Okręgowej Izby Radów Prawnych w Opolu oraz doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego,  
  • Dorota Fleszer - doktor nauk prawnych; zastępca dyrektora Instytutu Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.  

Wszystkie dostępne komentarze omawiające w całości problematykę ustawy o dowodach osobistych znajdziesz TUTAJ.  

Przypominamy również o możliwości zadawania pytań ekspertom w zakresie dotyczącym ustawy przez użytkowników LEX Administracja oraz LEX Urząd, co pozwoli rozwiać wszelkie pozostałe wątpliwości co do nowych i zmienionych przepisów.  

 

Bartosz Starczewski  

product manager administracja publiczna

 

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i czytaj więcej.

Zaloguj się

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.