Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

LEX Personalizacja: sortuj swoją listę w Aktówce tak jak chcesz!

28 listopada 2019

Listy dokumentów w cyfrowych zbiorach danych można sortować po podobnych kryteriach, np. według daty, alfabetycznie, rosnąco czy malejąco. W LEX Personalizacji ten schemat został przełamany. Możliwość sortowania dokumentów w Aktówce według uznania Użytkownika to nowa jakość w programie z informacją prawną!

LEX Personalizacja: sortuj swoją listę w Aktówce tak jak chcesz!

Co to jest własne sortowanie?

Niedawno został udostępniony szereg funkcji, dzięki którym z programem LEX można pracować zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Jedną z nich jest własne sortowanie danych na liście. To oznacza, że w LEX-ie można ułożyć dokumenty ręcznie, sztuka po sztuce, tak jak się chce, według swojej potrzeby i uznania. Tylko od woli Użytkownika zależy, według jakiej cechy ułoży dokumenty na liście: czy będzie to uznana przez niego samego ważność, częstotliwość korzystania, obszerność tekstu lub jakiekolwiek inne kryterium.

Jak się układa własną listę w LEX?

Chcę mieć na szczycie swojej listy pięć najważniejszych dla mnie aktów. Korzystam z nich na co dzień zawodowo. Do tego chcę mieć pod ręką osiem najczęściej używanych konkretnych wzorów. Trzech z nich używam niemal codziennie. Pięciu pozostałych - rzadziej. I jeszcze komentarz do k.p.c. by się przydał. Wszystkie te dokumenty mam już odłożone w Aktówce na osobnej liście. Są przemieszane. Zależy mi na nadaniu im mojej własnej hierarchii ważności. Co teraz? Przechodzę do Aktówki. Wystarczy wybrać menu "Sortuj" i kliknąć opcję "własne". Intuicyjna metoda "przeciągnij i upuść" pomoże szybko ułożyć dokumenty według pożądanej kolejności. Sortowanie można w każdej chwili zmienić na standardowe, np. alfabetyczne lub według nowości. Aby wrócić do układu listy z własną kolejnością, wystarczy ponownie wybrać opcję "własne" w menu Sortuj. 

Czy moja lista zachowa się na później?

Tak jak opisywane wcześniej funkcje personalizujące pracę z programem LEX, tj. przywracanie ostatniej sesji, zachowywanie listy wynikowej w Aktówce czy automatyczna aktualizacja researchu prawnego - są zapamiętywane przez program , tak i lista indywidualnie posortowana przez Użytkownika będzie dostępna przy kolejnych logowaniach do LEX-a. Nieważne, gdzie się Użytkownik zaloguje - ważne, by posiadać licencję imienną!

LEX Personalizacja

Dostosuj LEX-a do swoich potrzeb

Przeczytaj 

Małgorzata Sowa-Grajewska
product manager LEX Search i Jednolitego Indeksu

współpraca: Patryk Ciurak
senior project manager, Dział Funkcjonalności

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.