Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

LEX Search - wyszukiwanie zaawansowane

27 stycznia 2020

Jeśli chcesz odnaleźć konkretny dokument, o którym wiesz raczej niewiele, wyszukiwanie zaawansowane w programie LEX uratuje Twój research. Pamiętasz tylko rok publikacji, a może rodzaj dokumentu lub jakieś charakterystyczne słowa z treści? Kliknij "Zaawansowane" obok pola wyszukiwarki LEX Search. Dopasuj filtry do swoich potrzeb, wypełniaj wąskie kryteria. Szukaj i znajduj. 

LEX Search - wyszukiwanie zaawansowane

Kiedy używać wyszukiwarki zaawansowanej w programie LEX

Szybkie uzyskanie satysfakcjonującej informacji to główny cel pracy z programem LEX. Jednak nie zawsze wiemy, jak znaleźć konkretne dane zawarte w bliżej nieznanym źródle. Zdarza się, że przypominają się nam pojedyncze cechy szukanych dokumentów, ale nie jesteśmy pewni, czy je dobrze pamiętamy. Możemy się wręcz zastanawiać, czy takie dokumenty w ogóle istnieją! W tego typu sytuacjach warto skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego.  Wyszukiwarka zaawansowana sprawdza się świetnie również wtedy, gdy dokładnie znamy cechy poszukiwanego dokumentu. Poprzez określenie ich w polach wyszukiwarki, można szybko uzyskać listę wynikową z tym jednym konkretnym i celnie trafionym elementem.

Wyszukiwanie zaawansowane - jak to działa

Wyszukiwanie zaawansowane zawiera pole wyszukiwarki LEX Search, ale nie tylko. W oknie wyszukiwarki Użytkownik wybiera typ dokumentów, wśród których będzie wyszukiwał. Następnie ma możliwość dookreślenia wybranych cech, nawet tak specyficznych, jak np. dla orzeczenia - rola danej osoby w składzie orzekającym. Jeśli wydaje Ci się, że o danym dokumencie wiesz coś, czego nie możesz określić w wyświetlonych polach, zerknij na prawą część okna. Znajdziesz tam dodatkowe kryteria wyszukiwania, które możesz dodać do filtra. Może wśród nich są znane Ci cechy poszukiwanego dokumentu? Z kolei kryteria, z których nie chcesz korzystać, możesz śmiało usuwać z widoku. W ten sposób wyszukiwanie zaawansowane skroisz według własnych potrzeb!

Liczba przewidywanych wyników

Dodatkową funkcją wspierającą udany research jest informacja o oczekiwanej liczbie dokumentów spełniających określane kryteria. Liczba ta zmienia się dynamicznie wraz z uzupełnianiem poszczególnych cech w oknie wyszukiwania zaawansowanego i wyświetla się u dołu okna. Dzięki tej informacji Użytkownik szybko zorientuje się co do wielkości listy wynikowej i prawdopodobieństwa znalezienia szukanego dokumentu.

To jeszcze nie koniec możliwości wyszukiwania!

Lista wynikowa wciąż nie spełnia Twoich oczekiwań? Wiesz, że Twój dokument gdzieś się na niej skrywa, ale nadal nie możesz do niego dotrzeć? Listę wynikową możesz sortować, przeszukiwać tekstowo i dalej zawężać według kryteriów dostępnych w lewej części okna. Aż do skutku. 

 

LEX Search - wyszukiwanie zaawansowane
Małgorzata Sowa-Grajewska

product manager LEX Search i Jednolitego Indeksu

 

 

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.