Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Zmiany w zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej w 2020 r.

26 lutego 2020

Ograniczenie objętości danych w dokumentacji medycznej, modyfikacja zasad składania oświadczeń przez pacjenta czy zmiany w procesie obiegu dokumentacji, to przykładowe zmiany w zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej, które wkrótce wejdą w życie. Zapisz się na bezpłatne szkolenie on-line, podczas którego krok po kroku dowiesz się jak przygotować się na małą rewolucję w przetwarzaniu dokumentacji pacjenta!

Jesienią 2019 roku do konsultacji publicznych trafił projekt nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. Projektowane przepisy będą miały kluczowy wpływ na funkcjonowanie jednostek ochrony zdrowia. Wprowadzone zostaną bowiem zmiany merytoryczne związane z informatyzacją ochrony zdrowia i uproszczeniem dokumentacji (ograniczeniem objętości danych w dokumentacji, modyfikacją zasad składania oświadczeń przez pacjenta czy zmiany zasad obiegu dokumentacji). Co istotne wspomniany akt ma wejść w życie już w kwietniu 2020 r. W związku z powyższym czasu na dostosowanie się do planowanych zmian podmioty zobligowane do prowadzenia dokumentacji medycznej wcale nie mają zbyt dużo. 

Nasz ekspert przybliży Ci najważniejsze zmiany w dokumentacji medycznej 

Mając na względzie, że placówki powinny jak najszybciej zdobyć niezbędną wiedzę o nowych zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej, serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnym szkoleniu on – line. W ramach webinarium, który odbędzie się 6 marca 2020 roku, nasz prelegent – radca prawny p. Maciej Łokaj - kompleksowo przedstawi Państwu najważniejsze założenia projektu.

Dzięki szkoleniu zdobędą Państwo szeroką wiedzą o:

  • nowych zasadach prowadzenia dokumentacji elektronicznej,
  • zmianach w regulacjach dotyczących ogólnych zasad prowadzenia oraz obiegu dokumentacji medycznej,
  • nowościach w ramach składania oświadczeń przez pacjentów dla potrzeb dokumentacji,
  • planowanym zmniejszeniu ilości koniecznych danych pacjentów w dokumentacji,
  • obowiązku prowadzenia dokumentacji przez fizjoterapeutów,
  • szczególnych formach dokumentacji.
Zmiany w zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej w 2020 r.Polecamy webinar

 Zmiany w zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej w 2020 r. piątek, 6 marca 2020 r., godz. 11:00

Zarejestruj się

W ramach szkolenia będą również mogli Państwo zadać pytania naszemu ekspertowi i wyjaśnić swoje wątpliwości dotyczące zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. Po obejrzeniu webinaru zachęcamy również do rozwiązania specjalnego testu dotyczącego zagadnień poruszonych na webinarze. W przypadku jego pozytywnego uzupełnienia, uczestnicy szkolenia otrzymają specjalny certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę.

Szkolenie kierowane jest zarówno do szeroko rozumianej grupy managerów ochrony zdrowia, jak również przedstawicieli zawodów medycznych (zwłaszcza prowadzących praktyki zawodowe lekarzy, pielęgniarek czy fizjoterapeutów). 

Webinar poprowadzi p. Maciej Łokaj – radca prawny specjalizujący się w dziedzinach prawa ochrony zdrowia, prawa medycznego oraz autor i współautor licznych opracowań z zakresu prawa medycznego. Obecnie prowadzi działalność zawodową w ramach własnej kancelarii prawnej, świadcząc obsługę prawną na rzecz przedsiębiorców i innych podmiotów, w tym także podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Zmiany w zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej w 2020 r. – fot. 1
Norbert Bonin

Product manager ochrona zdrowia

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.