Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Raportowanie wszystkich schematów podatkowych zawieszone

09 kwietnia 2020

Terminy przekazywania informacji o schematach podatkowych, krajowych oraz transgranicznych zostały zawieszone do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii koronawirusa, nie dłużej jednak niż do końca czerwca 2020 r. - informuje Ministerstwo Finansów. Jest to kolejne rozwiązanie MF, które składa się na tarczę antykryzysową i zostało wprowadzone nowelizacją specustawy.

Na mocy  art. 31y Dostęp po zalogowaniu ustawy z dnia 2.03.2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych zawieszony został obowiązek raportowania schematów podatkowych do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonego w związku z COVID-19, nie dłużej jednak niż do dnia 30 czerwca 2020 r.

 

Zawieszenie raportowania dotyczy wszystkich schematów

Jak informuje Ministerstwo Finansów, wszystkie terminy, określone w dziale III, rozdziale 11a Dostęp po zalogowaniu Ordynacji podatkowej, nie rozpoczynają się, natomiast rozpoczęte - zostają zawieszone od 31 marca 2020 r. do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii koronawirusa, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2020 r.
Dotyczy to w szczególności terminów na przekazanie informacji o schemacie podatkowym (MDR-1), informacji korzystającego o schemacie podatkowym (MDR-3) i kwartalnej informacji o udostępnieniu schematu podatkowego standaryzowanego (MDR-4), a także zawiadomienia dotyczącego schematu podatkowego na podstawie art. 86b § 6 Dostęp po zalogowaniu oraz  art. 86d § 3 i 5 Dostęp po zalogowaniu Ordynacji podatkowej (MDR-2).
Zasady te odnoszą się zarówno do schematów podatkowych transgranicznych, jak i innych niż transgraniczne (tzw. schematów podatkowych krajowych).

Więcej informacji na temat raportowania schematów podatkowych znajdziesz w programie LEX Księgowość: Informacje o schematach podatkowych.

 

Raportowanie wszystkich schematów podatkowych zawieszone
Tomasz Kręski
product manager Księgowość i Podatki
 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.