Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Przetarg nieograniczony na gruncie nowego PZP

01 września 2021

Przetarg nieograniczony to kluczowa procedura udzielania zamówień publicznych, których wartość jest równa lub przekracza tzw. progi unijne. Nowe Prawo zamówień publicznych zmodyfikowało ten tryb w stosunku do poprzedniej regulacji. Warto posłuchać o wprowadzonych zmianach podczas otwartego szkolenia online.

Nowe PZP zmieniło przetarg nieograniczony

Przetarg nieograniczony to tryb udzielenia zamówienia, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy (wynika to z art. 132 ustawy - Prawo zamówień publicznych). Inaczej niż za rządów poprzedniego PZP, tryb ten może być stosowany wyłącznie w postępowaniach unijnych. Odpowiednikiem przetargu nieograniczonego w postępowaniach krajowych jest tryb podstawowy.

Przetarg nieograniczony - otwarte szkolenie online

Zapraszam na szkolenie pt. "Przetarg nieograniczony na gruncie nowego PZP", które odbędzie się w środę 22 września o godz. 12:00.

Podczas webinaru zwrócimy szczególną uwagę na:

  1. zestawienie regulacji przetargu nieograniczonego wynikających z ustawy Prawo zamówień publicznych z 2004 r. z przepisami obowiązującymi obecnie,
  2. porównanie udzielania zamówienia w ramach przetargu nieograniczonego z trybem podstawowym, funkcjonującym w postępowaniach o wartości mniejszej niż progi unijne,
  3. elementy Specyfikacji Warunków Zamówienia jako kluczowego dokumentu w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Szkolenie poprowadzi Ewa Walkowiak, radca prawny, kierownik Działu Zamówień Publicznych i Wydatkowania Środków Unijnych w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej.

Zapisz się na szkolenie TUTAJ

webinar

Przetarg nieograniczony na gruncie nowego PZP – fot. 1
Anna Stańczuk

Redaktor naczelna działu Administracja Publiczna

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.